Самовисуванець Олександр Михайлович Ващенко для українців - особистість маловідома. Він не афішує своє особисте життя. Та не розкриває публічно шлях його становлення як бізнесмена. Ви не знайдете в медіа-виданнях детальну інформацію про цього політика. Усі відомості досить скупі. За даними відкритих джерел, голова правління громадської організації «Влада народу» - технічний кандидат. Його особистість пов'язують із представниками Блоку Петра Порошенка. Дізнайтеся, що представляє собою передвиборча програма та декларація бізнесмена-політика? І скільки мільйонів у його кишенях при нульових доходах за 2017 рік?

Біографія

Народився 4 травня 1962 року.

Знак Зодіаку: Телець. За східним гороскопом: рік Водяного Тигра.

Національність: українець.

Вік кандидата: 56 років.

Судячи з декларації кандидата у президентських виборах 2019, можна цілий рік не працювати і при цьому бути людиною досить забезпеченою. Але для нас сьогодні важливішим є інший фактор: навіщо маловідомий кандидат іде на вибори?

Як зазначає Gordonua, посилаючись на статтю редактора Telegram-каналу The Newsroom Оксани Денисової для ZN.UA, всього у Петра Порошенка близько 20 технічних кандидатів. Олександра Ващенка ряд медіа-видань зараховують до розряду технічних кандидатів від президентської компанії.

Давайте дізнаємося найосновніші факти з життя мільйонера, які стали відомі журналістам. Що являє собою черговий кандидат? І скільки мільйонів у засіках голови правління громадської організації «Влада народу»?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в смт Недригайлів Сумської області, розташованому на лівому березі річки Сула. Щоправда, на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук кандидат у президенти зазначив, що живе в місті Київ, а родом із Покров (до 2 квітня 2016 року – м. Орджонікідзе) Дніпропетровської області.

Сімейний стан - інформація у відкритих джерелах відсутня. У декларації в графі про членів сім'ї суб'єкт декларування нічого не вказав.

Освіта

Невідомо, чи відразу після закінчення середньої школи №2, чи згодом навчався в Дніпропетровському державному університеті. Відомо тільки, що здобував вищу освіту саме тут.

Кар'єра і бізнес

На жаль, ми не можемо розповісти вам достеменну правду про те, як починав свою трудову діяльність маловідомий кандидат у президенти. Згідно з його декларацією, стає зрозуміло, що він - великий бізнесмен.

Як повідомляють відкриті джерела, власником компанії «Ролан», яка займається будівництвом житлових і нежитлових будівель, став із 1995 року.

Через 4 роки стає президентом Міжнародного центру економіки та права. Компанію «А-Тел», що займається створенням програмного забезпечення, заснував у 2001 році. Крім цього, організація займається оптовою торгівлею обладнання та офісної техніки.

У цьому ж році він стає засновником іншої організації. Успішно засновує та керує ТНК «Українська нафтогазова група». Основний вид діяльності цієї компанії - посередництво в торгівлі паливом.

Власник Міжнародної телерадіокомпанії «АВІ Тіві» створює також ТОВ «Будівельна інвестиційна компанія ВІК».

Кандидат у президенти на виборах 2019 є самовисуванцем. До речі, понад 15 років тому він був самовисуванцем у Києві по 214 округу. До Верховної Ради четвертого скликання балотувався в 2002 році.

З цього ж року обіймає посаду помічника-консультанта Петра Ющенка. Цей політик - старший брат третього президента України Віктора Ющенка. Олександр Ващенко працював у народного обранця від блоку «Наша Україна» на громадських засадах.

У 2006 році, заснувавши громадську організацію «Влада народу», балотувався від політичної сили до Верховної Ради п'ятого скликання. До речі, як зазначає Wikipedia, в 1995 році на виборах до Державної думи Російської Федерації брав участь блок із досить схожою назвою: «Влада - народу!» Передвиборне гасло російської політичної сили було «опозиція уряду, реформам Бориса Єльцина».

Через чотири роки наш герой подавав документи на пост президента України. Тільки Центральна виборча комісія України не зареєструвала його тоді, зважаючи на низку порушень.

У 2018 році брав участь у відкритому конкурсі на посаду голови Житомирської ОДА. У 2019 - кандидат на пост глави держави.

Компромат і чутки

У декларації кандидата на пост президенти країни за 2017 рік зазначена столична квартира площею 83,6 кв. м. У документі вказана також інша київська квартира площею 101,7 кв. м. Однак її власником є третя особа - Євдокія Іванівна Ващенко.

Реєструє корпоративні права на 8 організацій. У двох компаній - 100% фінансовий показник власника бізнесу від загального капіталу: це Міжнародний центр економіки та права, а також Міжнародна телерадіокомпнія «АВІ Тіві».

Ефективність використання будівельно-інвестиційної компанії «ВІК» - 51%. Рентабельність у розмірі 85% демонструє ТОВ «А-Тел» і НТК «Українська нафтова група». Найнижчі показники у ТОВ «Вуд-Продакшен» - 19%, ТОВ «Парк Пала» - 7% і, нарешті, - ТОВ «Ролан» - 0,01%.

Олександр Михайлович є бенефіціарним власником чотирьох із них: Міжнародної телерадіокомпнії «АВІ Тіві», НТК «Українська нафтова група», ТОВ «Вуд-Продакшен» і ТОВ «А-Тел».

Доходи кандидат у декларації не вказав, як і цінні активи, а також транспортні засоби. Зате бізнесмен, який у 2017 році нібито нічого не заробив, задекларував величезні суми грошей: готівкові в розмірі 5 млн. 550 тис. грн., 523 тис. доларів та 320 тис. євро.

Його передвиборна програма включає створення «народного трибуналу», який у разі його перемоги на виборах буде розглядати злочини проти України, народу та корупційну діяльність чиновників.

Крім цього, політик-бізнесмен планує побудувати в Україні нову політичну систему. У разі перемоги в президентських перегонах він хоче створити Українську Народну Республіку.

А ще обіцяє за рахунок територіальних громад і залучених інвестицій зводити нерухомість із подальшою здачею квартир. У його планах - впровадження народного контролю за використанням надр землі. І введення системи навчання військових, що базується на програмі вищої освіти.

Як і багато інших кандидатів у президенти, дає обіцянку повернути Донбас і Крим Україні. Зробити це планує мирним шляхом. А згодом визначити статус півострова як особливу економічну зону.

За даними відкритих джерел, дата реєстрації громадської організації «Влада народу» - 17 березня 2006 року. У соцмережі Facebook сторінка заснована 27 лютого 2014 р. І за 5 років свого існування політична сила спромоглася привернути увагу всього лише 94 передплатників.

І що цікаво, - так це пости, якими ділиться адміністратор громадської організації на її сторінці. Наприклад, зображення будинку з наступною інформацією: «Інвестуй у своє майбутнє! Будівництво екологічних будинків з енергетичних стандартів Європа-2020 за півціни з розстрочкою оплат на 20-30 років». Не інакше, як політичну силу більше цікавить ведення бізнесу та його будівельно-інвестиційний рід діяльності, ніж майбутнє України.

Є там і дивні політичні репости. Для прикладу буде достатньо одного: «Щодо заступниці міністра. Що важливіше - хто заступник/заступниця завдання і план дій?»

Що ж, гадаємо читачам стало все ясно щодо ролі Олександра Ващенка в прийдешніх виборах головнокомандувача країни. Виходить, що за рахунок технічних кандидатів у президентських перегонах 2019 глава держави планує укомплектувати частину виборчкомів своїми людьми.

Фотографії

 

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації в передплатниках Олександра Ващенка було 165 осіб. Подобається сторінка 301 людині. Skype: vashchenkoam

Персональний сайт громадської організації «Влада народу» відсутній. На момент виходу публікації на сторінку політичної партії в соцмережі Фейсбук були підписані 94 людини. Подобається сторінка 95 людям. Контактна інформація: ніяких адрес і телефонів, тільки Мессенжер - m.me/peopleUA