Валерій Арутюнов- депутат-будівельник, який отримав статус скандального забудовника. Громадськість підозрюють його у захопленні «Зони відпочинку». Дізнайтеся подробиці щодо його депутатської діяльності.
Біографія
Дата народження: 8 cічня 1965 року.
Знак Зодіаку: Скорпіон. За східним гороскопом: рік Дерев'яної Змії.
Національність: грузин.
Вік: 54 роки.
Валерій Арутюнов став більш відомиv українцям після сесії Харківської міської ради, що відбулася у серпні 2019 року. Тоді було прийнято рішення щодо дозволу розробки проекту землеустрою земельного наділу, розташованого навпроти Журавлівського гідропарку, «Трест Житлобуд-1», директором якого Валерій Ашотович є.
Більшість депутатів проголосували «за», доручивши будівництво багатофункціонального комплексу Валерію Арутюнову. Давайте дізнаємося подробиці того, що відбувається. А також заглянемо до декларації депутата, який, маючи понад 3 млн. грн. готівкою, постарався відмовитись від квартири, будинку та багато іншого. Адже нерухомість, транспортні засоби та ін. блага належать переважно його дружині та дітям.
Сім'я
Народився й виріс у Тбілісі (Грузія).
Сімейний стан: одружений. Дружина: Аїда Рубенівна Гєворкян. Діти: дочка Діана, син Владислав. Більш детальна інформація про його сімейне та особисте життя у відкритих джерелах відсутня.
Освіта
1979-1983 рр. - навчався у Тбіліському технічному училищі №133.
1983-1988 рр. - навчався у Харківському інженерно-будівельному інституті. Освоєна спеціальність - «промислове та цивільне будівництво». Отримав тут вищу освіту й диплом інженера-будівельника.
Кар'єра і бізнес
Після того, як наш герой переїхав до Харкова, щоб вчитися, він вирішив залишитися в Україні назавжди. Його трудова діяльність бере свої витоки із будівельно-монтажного управління №12 «Трест Житлобуд-1». Тут він після закінчення інституту влаштувався працювати на посаді майстра.
Через рік його відрядили до Кировакану - місто у Вірменії, що постраждало від сильного землетрусу. Зараз воно називається Ванадзор. Валерій Ашотович займався відновлювальними роботами наслідків землетрусу у будівельній сфері.
1990 рік - інженер техвідділу того ж «Тресту». 1991 р. - заступник керівника техвідділу організації.
Із 1995 р. - очолив «Будівельно-монтажне управління №15».
2004 р. - заступник голови ВАТ «Південспецатоменергомонтаж».
2005 р. - 1-й заступник голови правління ВАТ «Трест Житлобуд-1».
2019 р. - директор даного підприємства.
Двічі обирався до Харківської міської ради. Уперше 9 років тому висувався від «Партії регіонів». Через 5 років після цього, у 2015 р., - від партії «Відродження».
Компромат і чутки
У 39 окрузі м. Харків живуть майже 23 тис. виборців. Тут трохи менше 200 багатоповерхівок, більше тисячі приватних будинків, є дві школи, чотири дитсадки, чотири медустанови та два промислових підприємства. Саме у цьому окрузі був свого часу обраний депутатом міської ради Валерій Арутюнов.
Що ж, повернемося трішки в минуле. Після року депутатської роботи помічник Валерія Арутюнова говорив про те, що в міру можливості у багатьох будинках було зроблено капітальний ремонт. І буцімто люди всім задоволені. Сам депутат говорив про свою роботу неохоче, мовляв, потрібно бути більш скромним. Журналісти вирішили переконатися, як усе йде насправді.
Валерій Ашотович потрапив у поле зору медіа-групи «Об'єктив» (дивіться подробиці нижче у відео). Були опитані мешканці одного із багатоповерхових будинків цього округу. Люди стверджують, що вода не тече, як годиться, по водостічній трубі. Вона затікає навіть у квартири.
Директор школи №70 розповіла про те, що завдяки зусиллям депутата дощату підлогу у вестибюлі було замінено. Жителі приватного сектора відзначають, що практично нічого не змінилося.
Помічник депутата Сергій Нардед говорив, що до депутата зверталися за допомогою батьки одного з дитсадків. За його словами, завдяки депутатській діяльності Валерія Арутюнова були встановлені металопластикові вікна, в одній із груп зроблено капремонт.
Відповідно до звітності, за перший рік депутатської роботи наш герой провів 24 прийоми громадян, прийняв 430 заяв, допоміг відремонтувати дахи у 39 будинках і т.д. Щоправда, більшість людей оцінили його роботу зовсім інакше: «Нічого не змінилося, ми так і ходимо по колишнім ЖЕКам, ходимо весь час, випрошуємо... Хіба що лавочок багато наставили».
Однак, крім депутатської діяльності, основний напрямок нинішнього начальника ВАТ «Трест Житлобуд-1» - будівельний бізнес. Як повідомляють ЗМІ, керівник даного підприємства «відібрав у харків'ян частина зони відпочинку».
Місцеві інтернет-видання повідомляють, що ця подія мала місце у серпні 2019 року. Згідно із даними відкритих джерел, депутати Харківської міської ради планували надати ПАТ, яким керує наш герой, дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянки, що знаходиться навпроти Журавлівського гідропарку. Його площа - 3,57 га. Мета - будівництво багатофункціонального комплексу.
Забудовник у особі Валерія Арутюнова отримав дозвіл від міськради. За інформацією Харківського антикорупційного центру на сторінці у соцмережі Фейсбук, відповідне рішення депутати планували прийняти на сесії 21 серпня. Йшлося про ділянку, розташовану по вул. Героїв Праці (зупинка трамвая називається «Зона відпочинку»).
У 2011 р. його орендувало київське ПП «Котедж плюс». До кінця 2014 р. там планувалося звести комплекс житлових будинків із підземним та надземним паркінгом та об'єктами торгово-офісного й культурно-розважального призначення. Але його так і не побудували.
За даними Mediaport.ua, дозвіл на розробку проекту отримав «Житлобуд-1». У результаті відповідний дозвіл щодо забудови на Журавлівці Харківська міська рада прийняла на сесії 21 серпня. «За» проголосували 60 депутатів, 5 - «проти», 5 - «утрималися».
Яким буде комплекс, стане зрозуміло, коли розроблять проект. У інформації про цільове призначення на кадастровій карті, як і раніше, зазначено, що мова йде про комплекс житлових будинків із підземним та наземним паркінгом та об'єктами торгово-офісного й культурно-розважального призначення.
У декларації депутата-будівельника за 2017 рік вказано таку нерухомість: дружині Аїді належить 50% великого житлового будинку площею 459,6 кв. м, який знаходиться у Харкові. Решта 50% - власність їхньої дочки Діани.
Дружина декларанта є власницею 40% квартири площею 92 квадрата у тому ж Харкові. Крім цього, їй ще належить 20% нерухомості точно такої ж площі. По 20% цієї харківської квартири - у власності їхніх сина та дочки.
У 100% власності подружжя Валерія Арутюнова два офіси у тому ж Харкові: на 44,1 кв. м і 39,8 кв. м. У Зарічному Вовчанського району Харківської області їй належить 4 земельні ділянки. Площа кожного із них - по 2500 м² землі.
Дочка Діана - власниця трьох харківських офісів: площею 46,3 м², 47 м² та 564,3 м². У Владислава Валерійовича є 2 гаража у Харкові площею по 20 кв. м. У дочки Діани - один гараж на 21,2 м². Із транспортних засобів у сім'ї два авта. Синові декларанта належить Seat Leon, 2016 р.в. Аїді Рубенівні - Toyota RAV4, 2014 р.в.
Вартість обох авто у декларації не вказана. На момент виходу статті вартість авта Seat Leon такого року випуску на вторинному ринку становила від 356 тис. грн. до 380 тис. грн. Toyota RAV4, 2014 р.в. коштує зараз від 472 тис. грн. до 600 тис. грн.
У списку цінних паперів декларанта - АТ «Трест Житлобуд-1» (номінальна вартість - 0,25, кількість - 1), АТ «ПСАЕМ» (н.с. - 1, к. - 4), АТ «Харківська автобаза №2» (н.с. - 20208.16, к. - 144 344). У дочки Діани - АТ «Трест Житлобуд-1» (н.с. - 10.50, к. - 42).
Корпоративні права на ТОВ «Харківжитлобуд-1» - у декларанта: 0,00033% від загального капіталу. Вартість у грошовому вираженні - 1000,00. У дружини - 50% корпоративних прав на ТОВ «Харківський будівельно-монтажне управління -15». Вартість у грошовому виразі - на 7 505 900 грн. Вона ж - кінцевий бенефіціар організації.
Зарплата Валерія Ашотовича за основним місцем роботи (АТ «Трест Житлобуд-1») склала 499 тис. 400 грн. Його пенсія - 74 тис. 946 грн. Заробітна плата дружини, отримана за основним місцем роботи - 35 тис. 423 грн. Прибуток дочки від надання майна у оренду - 169 тис. 300 грн. Зарплата сина Валерія Ашотовича за основним місцем роботи (АТ «Трест Житлобуд-1») - 60 тис. 560 грн.
Грошові активи сімейства: на банківських рахунках декларанта - 113 грн., 2 тис. 558 грн., 391 євро. Готівкою Валерій Арутюнов зберігає кругленьку суму - 3 млн. 700 тис. грн. У сина - 8 тис. 288 грн.
У декларації за 2018 рік через членів сім'ї вказана тільки дружина. Із корпоративних прав до власності Аїди Рубеновна додається ТОВ «Владі груп» - 33% від загального капіталу. Вартість у грошовому вираженні - 990. Вона ж - кінцевий бенефіціар організації.
Пенсія декларанта зросла майже на 20 тис. грн. Прибуток від зайняття підприємницькою діяльністю Валерія Ашотовича (АТ «ПСАЕМ») склав 50 тис. грн. Прибуток від відчуження нерухомого майна - 1 млн. 96 тис. 680 грн.
Готівкою у цій декларації зазначені 3 млн. 200 тис. грн. На банківському рахунку -391 євро і 54 грн. 133 грн. При цьому вказано кредит у розмірі 99 тис. 436 грн.
Фотографії
Відео
Посилання
Офіційний сайт Харківської міської ради. Громадська приймальня депутата, адреса: вул. Северина Потоцького, 15-А, м. Харків.