Згідно із деклараціями різних років, Віктор Чумак ніяк не міг визначитися, яка ж квадратура його будинку. Цікаво: чому в 2013 р він вказав про наявність незавершеного будівництва житлового будинку площею 231 м², а через рік приміщення раптом стало 179,3 м²? Із чим же це пов'язано? Невже йому довелося знести 50 квадратів? Давайте дізнаємося все про невеликі хитрощі генерал-майора, ініціатора антикорупційних законів. Як живе сьогодні незалежний депутат? Які доходи задекларував? Що він любить читати й про що говорить напередодні виборів?

Біографія

Народився 5 червня 1958 року.

Знак зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Земляного Собаки.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік кандидата: 60 років.

Захоплення: риболовля. Любить читати політичні статті, аналітику, фантастику. Дуже любить собак. У його дворі їх дві: вівчарка Аза та лайка Рей. Вівчарку Азу невідомі вже двічі отруювали. Але обидва рази ветеринару вдавалося врятувати тварину.

На порозі відповідальних подій генерал-майор любить виступати в прямому ефірі. Ділиться з передплатниками інформацією про те, що являє собою наша система державного управління, куди входять суди та правоохоронні органи. Позиціонує себе, як людина чесна, ярий борець із корупцією. Давайте розберемося, чи так це?

У своєму відеозверненні політик зазначає: «Існуюча система підпорядкована діяльності певних осіб, яких ми називаємо олігархічні групи. Ці олігархічні групи мають свої політичні групи. І ці політичні групи виступають замовниками поведінки всього державного апарату».

За його словами, якщо замовлення цієї поведінки корупційний, якщо замовлення поведінки спрямоване на особисте збагачення як політичних груп, так і співробітників правоохоронних органів, думати про те, що ми зможемо зберегти хоча б один некорупційний острівець неможливо.

Давайте дізнаємося, якою була трудова і політична діяльність ініціатора НАБУ і НАПКА. Кому він перейшов дорогу? І чим Віктор Чумак займається зараз? І які хитросплетіння зустрічаються в його декларації?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в місті Хмельницький. Тут майбутній генерал-майор юстиції народився і виріс. Батьки: батько - Василь Макарович, дільничний, капітан міліції. Під час ВВв був 4 рази поранений. Батька Віктора Васильовича не стало, коли йому було всього 15 років.

Мати Калина Петрівна працювала кухарем. Свого часу жінка згадувала, що в роки її дитинства колгосп забрав рідний дім і господарство, через що їй із мамою довелося жити в землянці.

Коли почалася війна, була евакуйована в м. Енгельс (Саратовська область, РРФСР). Тут, у місцевому шпиталі, вона й познайомилася з батьком нашого героя Василем. Після поранення він проходив лікування тут. Потім пара розписалася.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Ірина Юріївна. Діти: дочка, син і троє онуків.

Освіта

У 19 років вступив до Хмельницького вищого артилерійського командного училища. Навчався тут протягом чотирьох років - із 1977 по 1981 рр.

Спеціальність «правознавство» освоїв дещо пізніше. Диплом про закінчення юридичного факультету отримав у 1995 році. Навчався в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка заочно протягом п'яти років, починаючи з 1990 р.

У 23 роки проходив службу в армії. Був призваний у 1981 році. Служив на Камчатці, в Білорусі та Туркменістані до 1992 року.

Отримавши дві вищі освіти, в Академії прикордонної поліції Німеччини пройшов курси права Євросоюзу та прикордонного менеджменту.

Згодом політик, генерал-майор юстиції запасу, кандидат юридичних наук написав 37 наукових статей.

Кар'єра і бізнес

Після служби в армії бере активну участь у підготовці захисників кордону країни та створення прикордонної незалежної України. Очолив кафедру Національної академії Державної прикордонної служби.

Застосувати юросвіту на практиці вдалося в 2000 р. Віктор Васильович працює в Державному комітеті в справах охорони українського кордону. Займається розробкою законодавства, пов'язаного з прикордонною службою.

Через 4 роки генерал-майор відставляє держсектор, мотивуючи це тим, що політкерівництво України гальмує переговори, що стосуються євроінтеграції. А просто відсиджуватися на теплому містечку він нібито не має наміру.

Потім протягом 5 років адвокат працював аналітиком, експертом, був директором Міжнародного центру перспективних досліджень.

ГО «Український інститут публічної політики» зареєстрований ним у 2010 році. Громадська організація позиціонує себе незалежною. За даними Вікіпедії, структура аналітичного центру базується на фінансуванні за рахунок добровільних пожертвувань міжнародних грантів і звичайних громадян. Ключові цінності ГО «УІПП» - незалежність, толерантність, плюралізм та професійна чесність.

Депутатську діяльність почав розвивати в 2012 році, коли балотувався до ВР від партії «УДАР». Очоливши комітет протидії корупції, народний депутат ініціював створення НАБУ і НАПКА, введення бази е-декларування доходів, чим викликав шкал невдоволення з боку колег.

2015 р. - член Нацкомітету щодо запобігання корупції. Написав заяву про складання депутатських повноважень. Але оскільки створення НАПКА гальмувалося, він відкликав заяву. Тільки колеги по парламенту виступили з ініціативою позбавити борця з корупцією мандата, на ґрунті чого серед депутатів почали виникати конфлікти.

Генерал-майор вважає, що його хотіли позбавити повноважень через його непримиренну позицію щодо низки антикорупційних питань. У списках партії «Блок Петра Порошенка» значився недовго - трохи менше року (2014-2015 рр.), народний депутат, округ №214.

Відкриті джерела повідомляють, що нашому герою довелося піти з політичної партії з огляду на те, що фракція «БПП» почала вести інформаційну боротьбу з генерал-майором. Багатьом його колегам не сподобалися антикорупційні дії юриста-військового. Після чого Віктор Васильович переходить у опозицію до президентської влади.

2012-2014 рр. - очолював Комітет ВР по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією.

2014 р. - заступник голови Комітету з питань запобігання та протидії корупції.

З 2017 р. стає лідером громадянського руху «Хвиля», що приймає активну участь у політичній діяльності.

Компромат і чутки

У інтерв'ю виданню «Народний час» Віктор Чумак розповів, як живе. І погодився показати журналістам свій заміський маєток, власником якого він є. Резиденція юриста-антикорупціонера знаходиться недалеко від столиці - приблизно в 30 кілометрах.

Площа нерухомості, розташованої в селі Хлепча Васильківського району, - 188,90 м². У деклараціях будинок числиться з 2012 року. Але що цікаво: в декларації за 2013 рік декларант зазначив площу тоді ще незавершеного будинку 231 м². Через рік його площа стає раптом набагато меншою - 179,3 м².

Швидше за все, борець із корупцією вирішив, що площа в 231 м² - занадто велика розкіш для такої чесної та порядної людини, як він. І просто вирішив знести 50 квадратів своїх недобудованих хором.

Як відзначають відкриті джерела, розв'язку його хитросплетінь із будинком варто шукати в ст. 266 Податкового кодексу України, згідно з якою об'єкти нерухомості площею понад 180 м² підлягають оподаткуванню. У розрахунок приймаються дані про площі нерухомого майна, що містяться в держреєстрі прав на нього, де вказана цифра 54,4 м².

Ще цікавіше те, що площа будівель, які знаходяться в його власності, не менше 400 м², що може підтвердити сервіс maps.yandex.ua. Декларація політика за 2017 рік включає господарські будівлі площею 67,50 м², які розташовані поруч із житловим будинком. Декларанту належить 25% столичної квартири площею 102 кв. м. У його власності - 2 земельні ділянки в Хлепчі на 2506 м². І ще дві невеликих у спільній власності.

Територія біля будинку доглянута й дуже красива. Тут багато туй, чудовий ландшафтний дизайн, сад із горіхами, яблунями та іншими фруктовими деревами, садова гойдалка, колодязь, лазня, вбудований мангал, вольєр для собак. У гаражі декларанта два транспортних засоби: «Тойота Камрі», 2016 р.в. та ВАЗ 2102, 1979 р.в.

Згідно з декларацією за 2017 рік, зарплата Віктора Васильовича становила 258 тис. 210 грн. Сьогодні він із дружиною живе на пенсію - 101 тис. 185 грн. Дорослі діти живуть окремо. Зарплата дружини в 2017 році (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут») становила 59 тис. 327 грн. Її пенсія - 16 тис. 587 грн. Готівкою Віктор Васильович зберігає 21 тис. 500 доларів. У його дружини - 32 тис. доларів.

Сьогодні Віктор Чумак впевнений, що в його житті настав досить цікавий етап. Він стверджує, що когось сильно налякав у Адміністрації Президента, адже замовлення на його чорний піар йдуть із інформаційного департаменту АП.

Як повідомляють медіа-видання, на порозі відповідальних подій генерал-майор перебуває в тісному контакті з кандидатом на пост президента Анатолієм Гриценко. Він вважає його демократичним кандидатом і надаватиме всіляку підтримку.

Віктор Чумак впевнений: основна біда України - «в короткій політичної пам'яті українців». Військовий-юрист зазначив у інтерв'ю виданню «Новий час»: «Політиками є люди, яких треба міняти так само часто, як підгузники дітям». Своє пояснення з цього приводу закінчив такими словами: «Злодій завжди залишається злодієм».

На жаль, корупція існує у нас у країні вже давно. Сформована система багаторічного підкупу й повального хабарництва «працює» всюди. І оборонно-правоохоронний сектор не став винятком. Хочуть цього люди чи ні, але є певні правила гри для всіх учасників процесу.

Віктор Васильович нібито намагався зламати цю систему. Він стверджує, що змінити діючу в нашій країні систему можливо. Політик звертається до українців з проханням звернути перш за все увагу на друзів президента: «Хто за що відповідає? Хто який бізнес «кришує»? Хто де краде?» Генерал-майор робить із цього свої власні висновки: «Тоді ви точно зрозумієте, кого потрібно вибирати».

Як бачимо з декларацій, насправді для людини, яка позиціонує себе як кристально чесний і порядний громадянин країни, стандартна складова життя - обман та брехня. Так на кого ж покладалися величезні надії з очищення країни від української хвороби у вигляді корупції? Як бачимо, зовнішня оболонка людини може бути чесною і прозорою. Але всередині Віктора Чумака живе інше «я».

Фотографії

 

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації в його передплатників було 38 тис. 316 осіб.

Персональний сайт, телефони, контакти: +38 (093) 112-12-14, +38 (097) 112-12-14; 04070, м. Київ, вул. Спаська, 37. Електронна адреса: info@gromhvylya.org.ua

Офіційний сайт, громадський рух «Хвиля».

Сторінка громадського руху у Фейсбуці. Спільнота подобається 4 тис. 221 людині, підписані 5 тис. 144 людини.