Біографія

Абдуллін Олександр Рафкатович народився 29 червня 1962 року.

Знак зодіаку: Рак

Народився в рік Водяного Тигра

Розмовляє російською, українською, англійською та французькою

Віросповідання: мусульманин

Яким чином нинішній нардеп зумів стати одним з газових олігархів України минулого? Чому він уже 21 рік є беззмінним членом парламенту і хто за ним стоїть? Відповіді - тільки в цій статті.

Сім'я

Александр Аббдулин

Політик є етнічним татарином. Офіційне досьє на депутата має інформацію про те, що одружений. Нардеп має дружину Тетяну, яка народилася в 1962 році. Дружина політика працює в одній зі столичних дизайнерських фірм. Подружжя має двох дочок: Євгенію (1988 року народження) і Олександра (1991 року народження).

Освіта

Александр Аббдулин

Олександр Абдуллін має вищу освіту. У 1989 році він закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Має диплом журналіста.

Кар'єра і бізнес

Александр Аббдулин

У біографії політика відзначено, що він почав займатися бізнесом ще в студентські роки. Однак, за інформацією інсайдерів, він вперше пішов на роботу в 70-х роках. Олександр Абдуллін нібито працював простим токарем на столичному заводі Точелектроприлад.

У період з 1981 року по 1983 року нардеп також, як і мільйони його однолітків, служив в лавах Радянської армії.

Першим офіційним місцем роботи Абдулліна називається газета News from Ukraine. У період з 1985 по 1987 року обіймав посаду кореспондента видання.

Кар'єра Абдулліна розвивалася стрімко. Так, вже в 1992 році він зріс з простого журналіста до комерційного директора Робітничої газети.

На початку 90-х майбутній політик різко змінює поле діяльності і переходить в компанію Інтертрейд, в якій відразу ж стає директором. Аж до 1995 році Абдуллін знаходиться на посту віце-президента компанії Республіка.

Політик, фото якого в Мережі починає цікавити все більше людей, з 1995 по 1998 року був президентом компанії Інтергаз.

Вперше в політику Абдуллін приходить в 1998 році. Тоді він відразу ж обирається до Верховної Ради України, вигравши вибори по одному з київських мажоритарних округів. Відзначимо, що Аббдулін постійно входив в склади все нових версій українського парламенту, сукупно пробувши в стінах Ради понад 20 років.

Вдруге Олександр Рафкатович переобирається в парламент уже в 2002 році, на цей раз балотуючись по одному з виборчих округів в Рівненській області. Відзначимо, що перші дві каденції нардеп провів в рядах партій Єдина Україна і і Європейський вибір.

Уже в 2005 році Абдуллін стає членом партії Батьківщина, тоді стрімко набираючої популярності Юлії Тимошенко. У 2006 і 2007 роках він переобирався до складу народних депутатів України саме від цієї політичної сили. У 2000-і роки депутат входив до складу Комітету парламенту з питань свободи слова та інформації, а також був заступником голови фракції.

Александр Аббдулин

В черговий раз народним депутатом Аббдулін стає в 2012 році. Тоді він обирається від все тієї ж Батьківщини, яку в роки ув'язнення Юлії Тимошенко очолювали її тодішні соратники Олександр Турчинов і Арсеній Яценюк.

У 2014 і 2019 роках Аббдулін повторно обирається до Верховної Ради від все тієї ж Батьківщини під керівництвом незмінної Юлії Володимирівни.

Олександр Рафкатович є одним з небагатьох політиків старої школи в дев'ятому скликанні Верховної Ради, в якій він працював при п'яти президентах України. У складі Батьківщини він займався питаннями пропаганди і агітації. Зараз посаду Аббдуліна в Раді звучить, як секретар комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

За довгі роки кар'єри Олександр Рафкатович зумів отримати безліч звань. Зокрема, він має звання ліквідатора катастрофи на Чорнобильській атомній станції. Є заслуженим юристом України. Кавалер орденів За заслуги, ордена Святого Рівноапостольного князя Володимира. Володар почесної грамоти від Папи Римського. Також є лауреатом премії Спілки журналістів України.

Компромат і чутки

Александр Аббдулин

Про минуле Аббдуліна ходить вкрай багато суперечливої ​​інформації. Зокрема, суспільство цікавить, як вчорашній токар і солдат відразу ж перетворився на журналіста успішного видання, потім в комерційного директора іншого, а після - став бізнесменом.

Дивно, але журналіст став одним з керівників великих підприємств, частина з яких спеціалізувалася на видобутку і продажу газу.

Є дані, що сам Абдуллін і його дружина Тетяна Ростиславівна є вихідцями з родин радянської еліти. Нібито їм дуже допомагали батьки, які працювали вищими партійними чиновниками. В молодості Олександр вів веселе життя, яку спонсорували заможні батьки.

Однак, бурхлива юність відзначилася низкою інцидентів, через які йому довелося тісно співпрацювати з органами радянського правопорядку і здавати силовикам різних антирадянщиків.

Є дані, що з цих часів він почав бути вхожим в кола спочатку радянської мафії, а потім і української. У 90-ті він нібито познайомився з авторитетом Олександром Волковим, з яким він в майбутньому зробив багато грошей.

Ходять чутки, що Абдуллін в 90-і роки став одним з перших українських олігархів, які заробили мільярди на експорті природних ресурсів. Стати дуже багатою людиною він зміг за рахунок своїх впливових знайомих зі світу криміналу, уряду і правоохоронних органів. При цьому, сам Аббдулін всіляко приховує секрети свого стрімкого перетворення з журналіста в газового олігарха і замовчує про систему функціонування свого тодішнього бізнесу.

Також неоднозначна репутація у компанії Республіка, в якій Абдуллін пропрацював віце-директором в 90-і роки. Компанія нині багатьма забута, а інформації про неї не так вже й багато. Однак, знаючі люди пам'ятають, що її засновники Ігор Шаров та Ігор Бакай зуміли обікрасти українську державу на півмільярди доларів. Тоді керівництво компанії нібито зуміло уникнути відповідальності, роздавши щедрі хабарі в Адміністрації президента Кучми, правоохоронних органах і уряді.

Є дані, що махінаціями також займався і інший проект Аббдуліна. Компанію Інтергаз, що має філії в Україні та в США. Є дані, що політик і його діловий партнер незаконно торгували газом, виводили гроші зі своєї компанії і купували за них елітну нерухомість в різних країнах світу.

Діяльність компанії в 1998 році навіть хотіла розслідувати Генеральна прокуратура України. Під слідство потрапили сам Абдуллін і його ділові партнери Олег Рафальський, Валерій Акопян і Олег Зельдін. Однак, використовуючи свої зв'язки у вищих ешалонах влади і гроші, мільйонери зуміли уникнути відповідальності.

За десятиліття роботи у великій політиці Олександр Аббдулін зумів безліч разів потрапити в гучні скандали. Зокрема, в 2014 році він став одним з багатьох народних депутатів, які незаконно отримали землю на території заповідника в Пущі-Водиці.

Народний депутат від Батьківщини отримав майже три гектари цінної землі серед вирубаного лісу поблизу Києва. При цьому, за дане рішення таємно проголосували його київські колеги депутати.

Олександра Абдулліна багато років називають найближчим помічником і гаманцем Юлії Тимошенко. Багаторічний народний депутат називається одним з головних інвесторів і помічників найзнаменитішої жінки-політика країни.

Зокрема, саме Абдулліна називають найближчим соратником Тимошенко, після того, як її покинув її багаторічний помічник Олександр Турчинов, який вирішив створити Народний фронт і зайняти крісло глави РНБО.

З чуток, Юлія Володимирівна була вкрай незадоволена його роботою. Є інформація, що Тимошенко частково перекладала на нього відповідальність за незадовільні  результати на парламентських виборах в 2014 і 2019 роках і в поразці в президентських виборах 2019 року.

Фотографії

Александр Аббдулин

Александр Аббдулин

Александр Аббдулин

Відео

Посилання

Посилання на сторинку депутата в соціальній мережі Фейсбук.