Володимир Володимирович Бородянський з вересня 2019 року став міністром культури, молоді та спорту України. До цього він працював в медіа-просторі і був генеральним директором телеканалу СТБ, керівником групи StarLightMedia, яка є холдингом Віктора Пінчука. Після використання Бородянського до роботи в уряді, він змінив деякі свої погляди на кількість українських каналів і квотування контенту. З моменту початку роботи в Міністерство, він почав вибудовувати роботу з журналістами, зібрав закриту зустріч з представниками ЗМІ. Головне питання, пов'язаний з персоною Володимира Бородянського - це його лобіювання інтересів холдингу Пінчука.

Володимир Бородянський

Біографія

Володимир Володимирович Бородянський народився 15 січня 1974 року в м.Новий Розділ на Львівщині. Після закінчення університету, життя і кар'єра Володимира Володимировича була нерозривно пов'язана з медіа. Спочатку газета, потім медіа-активи Альфа-банку, а потім вже робота на медіа-імперію Пінчука.

У 2010 та 2011 роках отримав приз Телетріумф у номінації "Спеціальний приз премії Телетріумф".

У 2018 році Бородянський звільнився з посади генерального директора і поїхав жити і подорожувати до Великобританії. З моменту початку політичної кар'єри Зеленського, Володимир повернувся в країну. Був радником Президента, а потім вже і Міністром. Вважає об'єднане Міністерство цікавою ідеєю, запозиченої у англійців і бачить в цьому великі перспективи.

Сім'я

Не одружений, живе з Ілоною Шнайдер в цивільному шлюбі.

Освіта

У 1997 році закінчив фінансово-економічний факультет і отримав диплом за спеціальністю "Фінанси і кредит" Київського національного економічного університету.

Кар'єра і бізнес

У 1998 році став комерційним директором газети Московський комсомолець в Україні.

У 2000 році Бородянського призначили керівником відділу з управління медіа-активами Альфа-банку. Він відповідав за реалізацію бізнес-проектів: Новий канал, Наше радіо, Московський комсомолець в Україні.

З 2004 по грудень 2018 року було генеральним директором телеканалу СТБ.

З 2012 року по грудень 2018 року був директором медіагрупи StarLightMedia, яка об'єднує телеканали: СТБ, ICTV, Новий, M1, M2 і оце.

29 липня 2019 року Президент Володимир Зеленський призначив Бородянського своїм позаштатним радником з гуманітарних питань.

З 29 серпня 2019 року Бородянський призначений Міністром культури, молоді та спорту України.

Володимир Бородянський

Компромат і чутки

У 2011 році Володимир виставив пропозицію про роботу, яка викликала негативний відгук у багатьох журналістів. Він шукав собі помічницю, опис якої порахували принизливим. Деякі журналісти навіть опублікували на цей рахунок допоміжні матеріали для Бородянського, де додали в список вимог розмір і форму грудей.

У 2018 році Володимир поїхав з України, подорожував по світу і влітку 2019 повернувся в країну. За його словами, Міністр планував займатися стартапом, ніяк не пов'язаним з урядовими посадами, але йому запропонували стати радником, а потім Міністром. Він не відмовився від пропозиції і залишив свій стартап "на потім".

Причиною приєднання до команди Зеленського Бородянський називає "настрій", який є у членів партії. Він і раніше знав Зеленського, тому як робота в українському медіа - це вузьке коло людей, задіяних на всіх телеканалах одночасно.

Володимир Бородянський коментує об'єднання Міністерства у різних виданнях, як об'єднання тих сфер життя, які роблять саме життя стоїть. Також Міністр вважає, що основне завдання його роботи - задіяти пасивних українців до культурного та громадського життя країни. І якщо навіть 10% людей стануть активними, то це вже буде перемога, заради якої він ішов працювати в уряд.

Щоб зрозуміти ситуацію в країні в цифрах, Міністр хоче задіяти фахівців-соціологів, які за статистичними даними зможуть дати відповіді на питання про реальній взаємодії українців між собою і з владою.

Також Бородянський вважає, що потрібна людина, яка буде працювати з медіа-ресурсами, що транслюються для українців на окупованих територіях. Міністр планує протягом першого робочого тижня заповнити всі ключові позиції для початку роботи в Міністерстві.

Свого часу, Володимир Бородянський висловлював думку про те, що треба легалізувати азартні ігри і контролювати їх на державному рівні. На його думку, відкриття казино і гральних закладів буде позитивно впливати на економіку країни.

Незважаючи на те, що будучи генеральним директором медіахолдингом Бородянський був проти квот на українських каналах, зараз він виступає з чіткою позицією підтримки цього закону. І вважає, що в стані війни Україна повинна культурно в тому числі боротися з російською пропагандою, поширюючи якісний національний продукт.

Більшість скандалів, пов'язаних з Бородянським, були спрямовані не особисто на його персону, а на телеканал, яким він займався - СТБ. А саме, в 2017 році телеканал був оштрафований за транслювання неприйнятним кадрів в ефірі, які можуть негативно вплинути на дитячу психіку. А в ефірі передачі "Битва екстрасенсів" були показані російські військові, що порахували пропагандою.

Ще один скандал, який характеризує Бородянського був пов'язаний з ведучою телеканалу Аллою ковальчук, яка записала новорічне привітання, на якому було ясно, що вона святкує з моменту виступ Путіна і всіма своїми словами і діями на відео показала свою неповагу до України. Генеральний директор виправдовував свою підлеглу, кажучи про те, що кожен має право на свою думку. Тепер, відкрите питання, чи буде так захищати всіх пропагандистів Володимир Володимирович, або тільки своїх колишніх колег.

Незважаючи на те, що для Росії Бородянський - зрозуміла і відома персона, на російських сайтах уже почалися обговорення, пов'язані з Міністром. Основне питання, яке задають журналісти видань - це буде новий глава культури і гуманітарної політики йти на зустріч російським телеканалам і гастролюючим зірок російської естради. Кожен новий людина в уряді Зеленського - це надія на початок культурних взаємин між Росією і Україною. Але поки що Бородянський не поспішає коментувати свої дії, щодо заборони на виступи російських виконавців і не планує відкривати російський телеканал.

Володимир Бородянський

Міністр вважає, що журналісти повинні нести відповідальність, але не кримінальну, а професійну. За поширення неправдивої інформації, працівники засобів масової інформації повинні відповідати, але як - питання не до правоохоронних органів, а до особистої відповідальності. Що саме має на увазі Міністр - не ясно, адже, в багатьох країнах, поширення фейковий інформації карається за законом.

Декларація

У декларації нового Міністра культури записані дві квартири в Києві по 160 м2 і 65 м2. Ще одна квартира розміром 57 м2 належить Ілоні Шнайдер, з якою живе Володимир Бородянскій.Он володіє також декількома земельними ділянками в Київській області. Їздить Міністр на Range Rover Sport 2016 року. У декларації також є картина художника Олександра Клименко вартістю 208 тисяч гривень. У швейцарському банку у Бородянського зберігається майже 5 млн євро і 187 тис доларів. В українських банках у нього близько мільйона гривень і 22 тис доларів. Готівкою Бородянський задекларував 350 тис доларів.

Фотографії

Володимир Бородянський

Володимир Бородянський

Володимир Бородянський

Володимир Бородянський

Відео

Посилання

Facebook