Бізнесмен, меценат, співвласник і CEO найбільшого в Україні порту ТІС, зернового терміналу MV Cargo, буксирного оператора Maritime Ukraine, партнер інвестиційного фонду SD Capital

Біографія

Народився 19 червня 1982 року в м Тирнауз (Кабардино-Балкарія, РФ).

Дитинство провів в Одесі.

Закінчив спеціалізовану школу №90 з відзнакою. Навчався в Міжнародному коледжі Harrow House (Великобританія), спеціальність – комерція; в Інституті Монтана (Швейцарія), спеціальність – міжнародний бізнес; в Одеському національному університеті ім. Мечникова, спеціальність – менеджмент організації та адміністрування. Отримав ступінь Executive MBA у Французькому інституті HCMS.

 

У 2001 році у віці 19 років почав працювати в компанії ТІС помічником головного диспетчера. Через 6 років роботи на різних посадах був призначений генеральним директором ТИС.

У 2010 році бізнесмена обрали на пост глави Міжнародної асоціації портів і гаваней (International Association of Ports and Harbours) від України.

Сім'я

Батько – Ставніцер Олексій Михайлович, професійний альпініст. Створив і очолив «Навчально-методичний центр «Ельбрус», всесоюзний центр по підготовці альпіністів. У 1994 році разом з Олегом Кутателадзе заснував ТИС

 

Старший брат – Гребенников Єгор Олексійович, співвласник ТІС, засновник проекту Impact Hub Odessa та «Зелений театр»

Дружина – Діана Ставніцер, засновник благодійного проекту Vintage Charity Market, керівник бутіка apt.13

четверо дітей

Група терміналів ТІС – найбільший приватний порт в Україні. Причали ТИС побудовані з нуля в акваторії порту «Південний» за рахунок власних коштів компанії. З 2013 року ТІС є беззмінним лідером за показником вантажообігу серед усіх портів України.

До групи входить 5 високотехнологічних терміналів: ТІС-Зерно, ТІС-Міндобрива, ТІС-Руда, ТІС-Вугілля і ТІС-Контейнерний. Також ТІС володіє і управляє найбільшою залізничною інфраструктурою серед усіх морських портів України. З 2017 року ТІС почав розвивати напрямок контейнерних залізничних перевезень – зручного і швидкого способу транспортування контейнерів, який дозволяє розвантажити автомобільні дороги країни, а також надає власникам вантажів безліч інших переваг.

 

Загальні інвестиції групи ТІС в активи за весь час роботи перевищили $ 770 млн. У компаніях групи зайнято більше 4 тис. співробітників. ТІС є найбільшим платником податків регіону і найбільшим інвестором в транспортно-логістичну галузь України.

У 2018 році ТІС став лідером серед українських портів з обробки вантажів: група перевалила 25,7 млн. тон. Група ТІС є найбільшим платником податків Одеської області – в 2018 році компанія заплатила 1,03 млрд грн податків і відрахувань до бюджетів всіх рівнів.

Залучені інвестори

У 2015 році Андрій Ставніцер підписав з найбільшою американською продовольчої корпорацією Cargill договір про спільне будівництво сучасного зернового терміналу в порту «Південний». Прихід такого масштабного інвестора в країну, яка в той момент перебувала на піку військового конфлікту з РФ, експерти відразу назвали найбільшим інвестиційним проектом країни.

 

Загальна вартість створення нового зернового терміналу склала $ 150 млн, в проекті беруть участь найбільші міжнародні фінансові організації – Міжнародна фінансова корпорація (МФК) та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Потужність терміналу становить 5 млн тонн зернових на рік, на підприємстві буде створено понад 500 робочих місць.

Першу чергу терміналу урочисто запустив Президент України Петро Порошенко в червні 2018 року, урочисте відкриття проекту заплановано на травень 2019. Очікується, що термінал буде забезпечувати близько 10% експорту українського зерна та приносити державі мінімум 600 млн грн щорічно.

У 2016 році, після запуску проекту MV Cargo, Андрій Ставніцер і його партнер Філіп Грушко, директор з розвитку ТІС і MV Cargo, прийняли рішення заснувати інвестиційний банк SD Capital. Компанія вважає своєю місією бути «провідником» між великими іноземними інвесторами та українським бізнесом, що створює додану вартість. До SD Capital приєдналася команда, яка працювала над запуском проекту MV Cargo.

 

У 2018 році SD Capital привела в Україну ще одного транснаціонального гіганта, ставши співінвестором угоди з придбання найбільшим арабським портовим оператором DP World Group українського буксирного оператора LB Shipping. Дочірня компанія DP World – P&O Maritime – стала співвласником LBS і передала компанії свій бренд. Таким чином, в Україні з’явилася P&O Maritime Ukraine. Зараз P&O Maritime Ukraine функціонує в двох найбільших портах України – «Південний» і «Чорноморськ».

Діяльність SD Capital потрапила в поле зору журналістів авторитетного бізнес-видання Financial Times. Андрій Ставніцер став одним з героїв статті під заголовком Country sees its future in brains, hands and grains. «Ми можемо взяти інвесторів за руку і провести через корупцію і бюрократію української юридичної системи до точки, де реалізуються проекти», – пояснив бізнесмен журналістам FT філософію компанії SD Capital.

Журнал «Новий час» у 2018 році включив Андрія Ставніцера в рейтинг найвпливовіших людей України. У тому ж році бізнесмен увійшов в топ-300 кращих топ-менеджерів України за версією видання delo.ua.

 

Суспільна діяльність

З 2014 року Андрій Ставніцер – почесний консул Республіки Австрія в Одесі і Одеській області.

У 2018 році увійшов до складу Наглядової ради Єврейської конфедерації України – об’єднання незалежних громадських, благодійних та релігійних єврейських організацій. На цю посаду Ставніцера запросив Борис Ложкін, який в 2018 році очолив Конфедерацію, змінивши на цій посаді Бориса Фуксмана. Серед своїх цілей в Конфедерації Ставніцер назвав боротьбу з антисемітизмом, благодійність і збереження пам’яті про видатних євреїв.

У 2018 році Андрій Ставніцер заснував в Києві проект mOre, який замислювався як простір для інтелектуальних бесід з видатними людьми. «Ми стали привозити до Києва спікерів, яких люди або гуглять, або цитують», – говорив бізнесмен. У mOre приїжджали Михайло Казіник, Аркадій Цукер, Марк Солонін, Курт Уолкер, Михайло Козирєв.

 

Інтелектуальний простір став штаб-квартирою для The Aspen Institute Kyiv, де Андрій Ставніцер є членом наглядової ради. Організація позиціонує себе як «український позапартійний громадський союз, який підтримує становлення ціннісно-орієнтованого лідерства, сприяє розвитку культури діалогу і створює можливості для обміну ідеями». Зокрема, в Aspen Institute виступали основні кандидати в президенти на виборах-2019, в тому числі і чинний глава держави Петро Порошенко.

Також в mOre знаходиться проект Діани Ставніцер – магазин apt.13. Журнал Vogue назвав його «одним з найкрасивіших і атмосферних місць, які відкрилися в Києві в 2018 році».

Благодійність

Андрій Ставніцер багато років системно займається благодійністю і підтримує соціальні ініціативи. Він є одним із засновників благодійного фонду Катерини Ножевніковой «Корпорація монстрів», що працює в декількох напрямках: допомагає літнім людям, дітям, переселенцям з окупованих територій. Фонд курирує Одеську дитячу обласну лікарню і декілька дитячих будинків в Одеській області.

 

Ще один проект Ставніцера і «Корпорації монстрів» називається «Добрий обід». В його межах волонтери годують одеських пенсіонерів обідами, приготованими в ресторанах міста, а також забезпечують старих теплим одягом. За словами Андрія, ідею він взяв у київського бізнесмена Гаріка Корогодського, який вже багато років реалізує в столиці свій проект «Життєлюб».

Бере участь Ставніцер і в проекті «Зміни одне життя», який займається пошуком нових сімей для дітей-сиріт з інтернатів.

Андрій і його брат Єгор керують фондом імені їх батька Олексія Ставніцера. Серед проектів фонду – комплексна дитячо-юнацька спортивна школа з скалолазною стінкою, яка працює як підрозділ управління фізкультури і спорту Одеської міськради, а також допомогу в будівництві православного храму в селі Рибаківка Миколаївської області.

 

Дружина бізнесмена Діана Ставніцер щорічно проводить «благодійну барахолку» Vintage Charity Market. Кожен бажаючий може принести туди свій одяг – ношений, але в хорошому стані. Організатори продають ці речі, а виручені кошти витрачають на закупівлю обладнання для дитячих лікарень. Розпродажі проходили в Одесі і Києві, в 2019 році відбудеться вже п’ятий подібний захід.

У листопаді 2018 року Андрій Ставніцер взяв участь в Tabletochki Giving Tuesday Dinner, який організувала засновниця БФ «Пігулки» Ольга Кудиненко. Учасники вечора зібрали 8,6 млн грн на покупку нейрохірургічного мікроскопа для клініки «Охматдит». На ньому будуть оперувати 100 дітей на рік протягом 10 років і таким чином врятують від страшної недуги 1000 маленьких пацієнтів.

Андрій Ставніцер не тільки пожертвував власні кошти, а й збирав гроші у великих бізнесменів, які прийшли на вечір. Для цього він перевтілився на образ лиходія Джокера з коміксів про Бетмена, збривши бороду і приховавши обличчя під гримом. Андрій зізнавався, що після вечора його не впізнали рідні діти, і їм довелося пояснювати, що заради допомоги ближньому варто піти на багато що.

Фотографії

Андрій Ставніцер

Андрій Ставніцер

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 28 тис. 300 осіб.

Офіційний сайт «ТІС»