Біографія

Леся Володимирівна Василенко народилася 31 березня 1987 року в Києві. Засновниця "Юридична сотня" і активістка Леся Володимирівна є однією з небагатьох жінок в Україні, які отримали звання "Успішний до 30". Її громадська робота почалася з 2014 року і є її основною роботою, як фахівця і громадянина України. З партією "Голос" Василенко пройшла в Парламент під №17 і наступне скликання буде працювати над створенням законів. Її освіта повністю відповідає роботі, яку їй запропонував Святослав Вакарчук у Верховній Раді.

Леся Василенко

Освіта

У 2010 році закінчила Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Шевченко і отримала звання магістра за спеціальністю "Міжнародне право" і "Міжнародне публічне право".

У 2011 закінчила навчання в Університетському коледжі Лондона, отримала ступінь LLM за фахом "Права людини і міжнародне екологічне право". Вільно володіє англійською та французькою мовами.

Кар'єра і бізнес

До 2008 року паралельно з навчанням в університеті працювала помічником адвоката і консультантом в українському іноземній юридичній колегії.

Влітку 2008 року проходила стажування в ООН в Женеві, Швейцарія.

До 2010 року була координатором проектів і радником з правових питань компанії Тріангл Консалтинг і Election Mall України.

До 2013 року Леся Василенко працювала юристом в міжнародній компанії Бі. Сі. Томс і Ко.

У 2013 році заснувала компанію Кей. Сі. Джі Інвестмент Консалтинг, до 2016 року була партнером.

У 2014 році під час революції на Евромайдане була помічником Голови Комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні.

Влітку 2014 року заснувала "Юридична сотня" для допомоги учасникам АТО.

У 2019 обрана народним депутатом від партії Голос.

Леся Василенко

Компромат і чутки

Бакалаврська робота Василенко була пов'язана із захистом прав людини, що в майбутньому переросло у велику роботу, пов'язану не тільки з консультуванням, але і захистом прав військових.

Довгий час депутат працювала волонтером, як консультант з питань захисту прав людини в Комісії з розслідування злочинів, пов'язаних з Януковичем та його злочинною діяльністю на Майдані. Основною роботою було інтерв'ювання всіх причетних до подій 2013-2014 років і визначення чіткої картини, що окреслилася під час розстрілів громадян в період Революції. Це є основою позову, що подається в Міжнародний кримінальний суд.

Влітку 2014 року Леся Василенко відвідала військовий госпіталь і після спілкування з пораненими солдатами зрозуміла, що їх знань законів і юридичних аспектів не вистачає для захисту своїх прав. Почався її суспільний проект з гуманітарної та юридичної допомоги постраждалим в АТО. Була створена закрита група, куди входили виключно юристи. Публікувалися деталі справ, спільно з колегами Леся допомагала ветеранам і проводила консультації. У 2015 році вона заснувала "Юридичнау сотню", метою якої була підтримка учасників АТО і Євромайдану в роботі зі спірними питаннями і захистом їх прав. Сама Василенко говорить, що розуміла, що індивідуальних консультацій і разової підтримки недостатньо, питання, що задаються військовими повторюються і завданням організації стало масове інформування і роз'яснення законів. В даний момент організація допомагає не тільки ветеранам, а й їхнім родинам, сім'ям загиблих і поранених військових. Команда складається з кваліфікованих юристів з різних сфер. Вони допомагають у вирішенні питань, пов'язаних з отриманням пільг, оформленням документів, захистом прав, отриманням УБД і тд.

У своїх інтерв'ю Леся пояснює, чому з волонтерської організації, вирішили зробити повноцінний соціальний проект і як громадська організація отримує гроші.

Леся Володимирівна є автором "Пам'ятки учасникам АТО" - ілюстрованої брошури, з короткою інформацією і рекомендаціями для ветеранів і учасників АТО.

Леся Василенко

З 2018 року ГО "Юридична сотня" допомагає проекту "Невидимий батальйон 2.0: повернення жінок-ветеранів до мирного життя". Проект допомагає жінкам адаптуватися в мирному житті, знайти роботу і надає юридичну та психологічну допомогу ветеранам.

Основною проблемою сьогоднішнього дня в правовому секторі Леся вважає розчарування багатьох громадян і їх небажання боротися за свої права. Корумпована система судів і складні схеми подачі документів на отримання зароблених пільг стають не тільки причиною відсутності бажання у ветеранів відстоювати свої права, а й ґрунтом для маніпуляцій з боку недобросовісних чиновників.

Леся Василенко також є активістом в проекту створення Міністерства ветеранів, яке повинно допомагати отримувати пільги і захищати ветеранів в спірних питаннях. Але також важливість Мінветеранов також в тому, що за допомогою цього інструменту буде надходити міжнародна допомога для ветеранів АТО.

7 червня 2019 року на своїй сторінці в соціальних мережах Василенко оголосила про бажання стати народним депутатом і оголосила свою прихильність партії Голос і про її роботі зі Святославом Вакарчуком, як з головою політичної сили.

Леся Володимирівна є автором текстів на юридичну і соціальну тематики, які публікуються на інтернет-ресурсах і описують ситуацію на Сході України в правовому полі.

Також майбутній депутат часто піднімає тему гендерної рівності та місця жінки у військових організаціях. Леся працює над залученням уваги до гендерної політики в армії.

Є співавтором законопроектів для підвищення соціального захисту ветеранів та військовослужбовців, і проекту державної цільової програми психологічної, медичної, фізичної реабілітації, професійної адаптації та соціальної інтеграції учасників АТО і членів їх сімей.

Леся Василенко також часто виступає на радіо на гарячій лінії для ветеранів та бійців АТО. Під час ефірів піднімаються актуальні теми, що стосуються захисту прав населення. Юрист роз'яснює громадянам України про роботу законів, які повинні допомагати після і під час військової служби. Часто, питання задають "треті особи" - дружини і чоловіки військовослужбовців, які беруть участь у вирішенні проблем з отриманням пільг або є свідками недобросовісної роботи чиновників в організаціях, спрямованих на перевірку документів або видачу їх.

Юрист часто говорить про важливість підтримки ветеранів та їх адаптації в мирному житті. Часте явище - відмова в роботі для учасників АТО - це серйозне порушення з боку роботодавця.

Лесю Василенко часто називають "новою елітою", яка буде працювати над розвитком України з позиції "приземлених", реальних планів.

Фотографії

Леся Василенко

Леся Василенко

Леся Василенко

Леся Василенко

Відео

Посилання

Facebook