Після загибелі Олександра Захарченко, путінського ватажка терористів, назрівало логічне запитання: хто займе його місце? Кремлю потрібна людина, яка буде слухняно виконувати команди з Москви. На посаду т.в.о. глави «Донецької Народної Республіки» призначено Трапезникова Дмитра. Але хто він такий і що про нього відомо? Читайте все найцікавіше прямо зараз!

Дмитро Трапезников - голова ДНР

Біографія

Народився 12 квітня 1981 року.
Після смерті глави «республіки» Олександра Захарченко Трапезников слухняно прийняв правила гри Москви. «Офіційний» сайт «Ради міністрів ДНР» уже опублікував звернення, зроблене новою «шишкою» терористів.

Воно стосується подальших планів щодо приєднання до Росії. Приймач загиблого ватажка терористів заявив громадянам Донбасу про перспективи приєднання до Російської Федерації. До речі, він уже не перший рік керує багатьма процесами в «ДНР». Після подій 2014-го займав при Захарченко найвищі пости.

Тимчасово виконувати обов'язки глави самопроголошеної «ДНР» буде до 18 листопада 2018 року. Саме на цей день призначено вибори. Однак не виключено, що дату перенесуть. Про це не забарився повідомити Радник глави «республіки» А. Казаков. За його словами, це питання буде розглядатися й вирішуватися з урахуванням міжнародних обставин.

У заслугу нового глави невизнаної «Донецької Народної Республіки» ставлять заново відбудовані будинки. Діяч Донбасу також керував важливими інформаційними потоками.

Дмитро Трапезников

Сім'я

Народився в Краснодарі. Але його дитинство та юність пройшли в Донецьку, куди сім'я переїхала, коли йому був один рік. У тридцять один рік поїхав до столиці. Але пробув там недовго - всього два роки. Після перевороту повернувся на батьківщину, до Донецька.

Одружений, у пари є діти (двоє). Дружина Трапезникова - фактична власниця тресту «Донбасстрой» - будівельний генеральний підрядник у «республіці». За даними одного проросійського telegram-каналу, - це «фактична точка корупції й напруги відносин із Москвою».

Хобі, захоплення: пише пісні, грає на гітарі. Швидше за все, звідси і його характерний позивний - Маестро. На каналі ютуб опубліковано кліп із виконанням його пісні «Пізно». У ній звучать такі словами: «Брат за брата мы станем стеной и ответим вам вашей войной, мы ведь дома, и вы уходите домой», «сколько крови на совести, рваной раной сердце болит…»

Дмитро Трапезников співає

У кліпі демонструються сумні сцени похорону убитих у ході війни, зруйнована церква... Від несамовитого болю всього, що відбувається, і в українців стискається серце та холоне в жилах кров. Та одна справа, якщо б ці слова адресувалися російським найманцям, яким варто піти додому, тоді зрозуміло.

Адже хто почав цю війну? І хто приніс це зло, про яке співається в пісні? Дійсно, хотілося б, щоб так і сталося, як співає виконавець. І все зло, що йде від Путіна та його дій, було покарано. Шкода тільки, що чергова маріонетка в руках Кремля адресує свої слова не в бік Кремля та Путіна. Але якось дивно співає Маестро: «ответим вам вашей войной»... Кому відповімо? Українському народові? Дивно виходить...

Неспроста, мабуть, у Маестро є ще одне прізвисько - Сеньйор Помідор. За даними Романа Цимбалюка, кореспондента УНІАН, т.в.о. Трапезникова прозвали так тому, що він червоніє при брехні.

Освіта

Отримав три вищі освіти.
Спочатку навчався в академії будівництва та архітектури міста Донецьк. Закінчив навчання в двадцять три роки з червоним дипломом.
Але на досягнутому не зупинився. Вирішив і далі осягати ази науки. І отримав ще дві освіти. Тепер він обізнаний у юридичній області та економічному менеджменті.

Та й це ще не всі його досягнення. Зараз навчається в Донецькій академії управління та держслужби.

Дмитро Трапезников на Донбас арені

Кар'єра і бізнес

Його просування по кар'єрних сходиках почалося з 2001 року. В цей час активний дев'ятнадцятирічний студент прийшов до донецького футбольного клубу «Шахтар» у якості менеджера. Виявляв інтерес налагодження роботи з фанатами.

Через три роки в нього з'явилася власна квартира в центрі міста, приватне авто. Але на одну зарплату всього цього не купиш. Саме махінації з грошима збагатили його. І майбутній лідер «ДНР» втратив довіру українського олігарха Рената Ахметова.

Дмитро Трапезников

Трапезникову довелося піти після службового розслідування його фінансової діяльності. Здійснював аферу за досить простою схемою: за документами проходила одна кількість уболівальників, які виїжджають на матчі «Шахтаря», в тому числі й за кордон, а насправді була абсолютна інша цифра. Різниця витрат - його чистий прибуток.

Але молодого співробітника фан-клубу вирахували звільнили. Тим часом російські джерела пишуть, що через чотири роки його роботи в клубі змінився генеральний директор, який попросив його піти. Адже Кремлю потрібен новий супер-герой. Ось вони й будуть його ліпити з дрібного шахрая.

Але повернемося до його кар'єрі. Потім керував різними бізнес-структурами, в тому числі благодійним фондом "Благосвіт", де також був викритий у махінаціях. У двадцять дев'ять років стає заступником голови райради одного з донецьких районів. На цій посаді пропрацював два роки.
Наступні два жив у Києві. Працював у торговому домі «Укоопзовнішторг».

Займаний пост - генеральний директор. Після революції гідності повернувся до Донецька. Служив в ополченні.
На самому початку осені 2014 року призначений головою тимчасової адміністрації Тельманівського району самопроголошеної «ДНР». Відомо, що Маестро не воював. Лише займав різні керівні посади. У тому числі керував розподілом гуманітарної допомоги, де також крав.

Через два роки зайняв посаду заступника голови ради міністрів «ДНР» і керівника Управління внутрішньої та зовнішньої політики адміністрації глави. Згодом став заступником керівника адміністрації глави «республіки».
31.08.2018 р. - у зв'язку зі вбивством О. Захарченко призначений на пост тимчасово виконуючого обов'язки глави «ДНР».

Дмитро Трапезников і Олександр Захарченко

Компромат і чутки

На його рахунку - фінансові афери з підприємствами, які належали корпорації його шефа. Коли Трапезников Дмитро Вікторович став керівником благодійного фонду "Благосвіт", він цілком вдало відмивав кошти у литовського бізнесмена Сваюнаса, глави корпорації.

Крім цього, ще під час роботи в Шахтарі Трапезников займав там досить важливу посаду. Але примудрився промишляти з поїздками фанатів на виїзні матчі. Умовно він вказував, що на матч в Іспанію полетить 100 уболівальників Шахтаря, але на ділі їх було 50. І всі гроші, які виділяли на неіснуючих фанатів - чистий прибуток самого Трапезникова.

Після внутрішнього розслідування Ринат Ахметов позбувся Трапезникова.

Крім цього, новий кремлівський герой свого часу займався "Республіканською паливною компанією". За словами проросійського блогера і пропагандиста Костянтина Долгова, під час бензинової кризи в Донецьку виконував наказ убитого глави «ДНР»: розпорядився не пускати бензин у вільний продаж.

У результаті був заарештований Ігор Бадусев, гендиректор «Республіканської паливної компанії». Його звинуватили в ухваленні невмілих управлінських рішень. А ось про вказівки з боку Трапезникова мова чомусь не йшла.

Згодом, за аналогією з Бадусевим, був заарештований міністр транспорту «ДНР» Ігор Андрієнко. Так що відкати й корупція при закупівлі на залізниці також пов'язана з діяльністю Трапезникова.
Ігор Безлер, Екс-командир горлівських бойовиків, поряд з Тимофєєвим, Захарченко та Грановським називав Маестро однією з головних бід «ДНР». Колишній польовий командир «республіки» вважав їх усіх чотирма існуючими проблемами «республіки». Ці прізвища, за його словами, об'єднують жадібність, тупість, злодійство і дурість із великої літери.

Дмитро Трапезников

На слуху в усього Донецька було прізвище Трапезникова і два роки тому, коли в 2016 на одному з чиїхось днів народжень Трапезников прострелив ногу Максиму Лещенко, керівнику адміністрації глави «ДНР». Але скандал швиденько зам'яли.

Уже сьогодні деякі проросійські канали відзначають, що т.в.о. - слабка фігура всіх ланок. І його збереження може лише «означати подальше «гниття» територій, загострення внутрішніх конфліктів».

Ймовірно, на даному етапі жадібний і корисливий Дмитро Трапезников якнайкраще підійшов Кремлю в якості маріонетки. А що стане підсумком таких маніпуляцій, покаже час.

Фотографії

Дмитро Трапезников на сайті Миротворець

Дмитро Трапезников на похоронах Захарченко

Відео

Не можна сказати, що російська влада вже забула про смерть Захарченко. Вона продовжує розігрувати гарний сценарій. Дивіться відео та переконайтеся самі! Дізнайтеся, які слова були сказані Дмитром Трапезниковим.


Найцікавіше, серед квітів - портрет загиблого Захарченка. Як зазначено у відеоролику, «друга й соратника Йосипа Кобзона». Та ще прощальний лист, написаний дитячою рукою...