Біографія

 

Айварас Абромавічус - один з найбільш скандальних і відомих «варягів», найнятих командою попереднього президента України Петра Порошенко. Представник команди зарубіжних реформаторів, покликаних змінити українську економіку і створити в нашій країні суспільство всеообщего благоденства. Не відзначився якимись  помітними досягненнями на посаді міністра економіки України, але зате відмітився численними скандалами, звинуваченнями всіх чиновників в корупції, при цьому не маючи жодного доказу своїх слів.

Народився 21 січня 1976 року в Вільнюсі

Знак Зодіаку: Водолій

З'явився на світ у рік Вогняного Дракона

Розмовляє на литовській, англійській, російській мовах, а також розуміє українську

Віросповідання: католицизм

Чи правда, що Айварас Абромавічус - один з найскандальніших членів українського уряду за всю історію. Чи є, в його минуле та сьогоденні темні плями, які можуть зіпсувати його імідж світлого і правдивого політика? Відповіді на ці та багато інших питань - в цій статті.

Сім'я

Айварас Абромавичус

Айварас Абромавічус - один з найбільш відомих політиків сучасної України, не дивлячись на своє литовське походження. Біографія колишнього міністра, який має великі амбіції на працевлаштування в команді нового президента Зеленського, доступна в Мережі, однак має темні плями.

Політик народився у Вільнюсі, який в той момент був столицею литовської РСР. Сім'я Абромавічусів була досить интелегентною і майбутній політик отримав блискучу освіту і хороше виховання.

Відзначимо, що юний Айварас виріс на батьківщині, але в молоді і дорослі роки довгий час проживав за кордоном - в США, Швеції та Естонії.

Абромавічус підтверджує статус литовців, як нації баскетболістів. У 1988 році майбутній міністр став чемпіоном СРСР з баскетболу у складі збірної Литви.

Особисте життя скандального політика мало відоме. Катерина Рибаченко називається дружиною литовського реформатора. Про неї відомо, що вона є красивою блондинкою з Донецька, з якої Абромавічус одружився в 2004 році. У 2008 року інтернаціональна пара оселилася в столиці України, де Айварас отримав роботу і завели троє дітей.

Дружина екс-міністра закінчила Донецький Національний Університет за спеціальністю Міжнародна економіка і була відмінницею навчання. Катерина працювала менеджером і генеральним директором декількох підприємств, поки в 2012 році чоловік не прилаштував її на місце генерального директора холдингу Агро-Холдинг, головним інвестором якого і виступила його компанія Іст-Капітал.

Сам міністр, компромат на якого у великій кількості можна зустріти в Мережі, стверджує, що його дружина не тільки красива, але розумна і заповзятлива. За його словами, вона керує приватною фірмою зі штатом в 500 осіб. Відзначимо, що слова Айварас так і залишилися нічим підтверджені.

Крім сімейного життя і кар'єри Абромавічус захоплюється сучасним мистецтвом. Особливу любов мільйонер живить до українських і російських художників. Свого часу любитель мистецтва організував пленер для 20 відомих художників з нашої країни. Крім того, чесний політик затверджувався тим, що відкрив галерею в кримському Урзуфі.

Згідно особистим посвідченням Абромавічуса, в його колекції знаходиться більше сотні творів мистецтва, вартістю в сотні тисяч доларів.

Освіта

Айварас Абромавичус

Закінчивши школу в рідній Литві, Абромавічус вступає до університету в американському штаті Вісконсін і отримує ступінь бакалавра бізнесу.

Кар'єра і бізнес

Айварас Абромавичус

Найбільш відомий міністр економіки України почав кар'єру у великому бізнесі в 1996 році. Тоді він став співробітником Хансабанку, який позиціонувався як найбільший в балтійському регіоні. Заклад було засновано власниками з Естонії, Литви і Латвії і став дочірньою структурою гіганта фінансової системи Північної Європи - ШведБанка.

Уже в 1998 році Айварас Абромавічус, новини про який знову почали активно з'являтися в Мережі з приходом до влади нового президента, отримує перший великий успіх. Тоді він займає місце директора департаменту цінних паперів.

Уже в 1999 року Абромавічус переїжджає в багату Швецію, в якій бере активну участь в першому в історії проект з проведення та розвитку Інтернет-брокериджу на розвинених ринках.

Піком комерційної активності скандального політика, Коломойський для якого нібито є другом і партнером по бізнесу, є 2002 - 2014. В цей період Абромавічус активно працює в шведкій інвестиційній компанії Іст Капітал, в якій є співзасновником і співвласником.

Основним напрямком діяльності компанії майбутнього члена українського уряду, було викачування грошей і використанні різних схем фінансового збагачення в країнах колишнього Радянського Союзу. Дані цілі благородно маскувалися під гаслами інвестування в країни Східної Європи.

У період з 2005 року Айварас Абромавічус, по батькові якого не згадується в Мережі в зв'язку з відсутністю традиції її використання в Литві, живе в Москві, а з 2008 року - в Києві.

У столиці нашої країни литовський гість керує роботою місцевого офісу компанії Іст Капітал. За невеликий термін роботи в Україні майбутній міністр економіки стає власником акцій таких банків, як Надра, Платинум і Південний.

У 2014 році в кар'єрі і житті Айварас Абромавичуса настає переломний момент. Бізнесмен активно підтримує Євромайдан і Революцію Гідності, що пізніше приносить йому політичні дивіденди. 2 грудня того ж року литовець офіційно приєднується до нового Кабінету міністрів України на чолі з Арсенієм Яценюком.

Для того, щоб потрапити в українську владу Абромавічус пішов на жертву і відмовився від паспорта Литви і громадянства Євросоюзу. Разом з ним до табору закордонних варягів, покликаних рятувати українську економіку від повного краху записалася українська американка Наталя Яресько та грузин Олександр Квітішвілі. Як пізніше показала історія, всі троє іноземців в українському уряді не досягли успіху і були змушені зі скандалом і розчаруванням покинути Кабінет міністрів.

Відзначимо, що для роботи в нашій країні президент Порошенко надав Абромавічусу українське громадянство, що згідно з українським законодавством вимагало відмови від паспорта Литви. Однак, на батьківщині міністра відзначили, що він може зберегти громадянство і відмовилися позбавляти його паспорта.

Саме Абромавічус відповідальний за впровадження в Україні електронної системи державних закупівель Прозорро, яка була покликана подолати корупцію в нашій країні і забезпечити прозору витрату і розподіл державних коштів. Однак, пізніше з'ясувалося, що Прозорро функціонує не ідеально і дає корупціонерім безліч можливостей для проведення шахрайських схем.

Свою недовгу кар'єру в українському уряді Абромавічус, Зеленський для якого може стати новою можливістю проявити себе в нашій країні, почав найбільшу реформу державних підприємств і намагався сформувати нову незалежну Раду Нафтогазу, що не відзначилося значним успіхом.

Останнім значним звершенням Абромавічусом в Кабінеті міністрів Яценюка стала його участь в організації роботи Офісу Ефективного Регулювання.

У 2019 колишній міністр часів Яценюка і Порошенко знову почав фігурувати в новинних зведеннях і називається одним з найбільш вірогідних претендентів на отримання впливових постів в сучасній Україні. Зокрема, нещодавно він був призначений членом наглядової ради Укроборонпрому - одного з найбільших збройних підприємств світу.

Абромавічуса бачили в стінах Адміністрації президента, після вступу в силу повноважень Володимира Зеленського. Згідно численним чуткам,  оскандалившийся литовець хоче отримати роботу в новому уряді, НБУ або будь-якому іншому регулюючому органі.

Компромат і чутки

Айварас Абромавичус

Міністр Абромавічус, Гордон для якого став способом самореклами, прославився не своїми успіхами на посаді міністра або видатними досягненнями в бізнесі, а скандалами. Іронічно, що європейський політик і бізнесмен, який позиціонує себе як прогресивного і адекватного, влаштовував публічні розборки в кращих традиціях старої української політичної школи.

Абромавічусом був ініційований скандал, який став останнім цвяхом в труну прем'єрства Яценюка і першим прямим звинуваченням команди Порошенко в корупції.

Так, 3 лютого 2019 року Айварас Абромавічус скликав прес-конференцію, на якій урочисто повідомив про свою відставку. Заява міністра дуже сильно не сподобалася послам ЄС і інших країн-партнерів України, які навіть написали лист в знак підтримки скандального міністра.

Своє рішення залишити владу український литовець пояснив тиском з боку найближчого партнера Петра Порошенка Ігоря Кононенко. Однак, в тодішній владі ходили чутки, що політик і діловий партнер тодішнього гаранта спочатку прекрасно ладили, але потім не змогли поділити грошові потоки у владі і заважали інтересів один одного, що і призвело до конфлікту. Нібито Айварас, Фейсбук якого зібрав десятки тисяч підписників, намагався красиво вийти з ситуації, обілити себе і заробити бали, скликавши скандальну конференцію, на якій кидався звинуваченнями, не пред'являючи жодного доказу.

До звинувачень по відношенню до Кононенко міністр, показання якого пізніше були зняті НАБУ, додав гучні слова про злочини Порошенко і саботування реформ в Україні.

Через багато років після конфлікту жодне зі звинувачень Абрамавічуса так і не було доведено, а він сам продовжує спроби закріпиться в корумпованій і прогнилій українській владі.

Окремо треба згадати, що нібито український патріот і затятий противник російської агресії, є одним з акціонером російського Ощадбанку. Більш того, через багато років після війни, політик так і не вирішив розлучитися зі своєю часткою в найбільшому банку РФ.

Фотографії

Айварас Абромавичус

Айварас Абромавичус

Відео

Посилання

Фейсбук