Біографія

Знак Зодіаку: Скорпіон, рік Водяний собаки

Національність: українець

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською

Андрій Тарасенко - лідер націоналістичної партії «Правий сектор». Невдалий кандидат в народні депутати, який знову намагається потрапити в парламент від Об'єднаних націоналістів. Звинувачується в ксенофобії, шовінізмі, сексизмі, гомофобії та інших видах дискримінації. Колишній атошнік і політичний в'язень, біографія якого сповнена цікавих подробиць. Член списку санкцій РФ, компромат на якого збирають багато його політичні опоненти.

Сім'я

Один з найбільш відомих українських націоналістів родом зі Східної України.

Андрій Тарасенко, біографія якого цікава багатьом шанувальникам правого руху, з'явився на світ в Кривому Розі - малій батьківщині шостого президента України Володимира Зеленського.

Політик з простої сім'ї. Його батько все життя працював водієм на комунальному транспорті, а мати - професійна медсестра, що допомагає хворим в місцевих лікарнях.

До націоналістичного руху Тарасенко приєднався ще в дитинстві. Юнак познайомився з українськими політичними в'язнями, які в різні роки відбули ув'язнення в радянських концтаборах та тюрмах. Будучи підлітком, Андрій Тарасенко також познайомився з ветеранами УПА, які також були репресовані радянською владою.

Крім історії рідної країни, Андрій Тарасенко демонстрував можливості в науці. З дитинства він цікавився точними науками і успішно брав участь в різноманітних учнівських олімпіадах.

Особливо Тарасенко відзначився в таких дисциплінах, як економіка і фізика.
Андрій Іванович Тарасенко також був активним в туризмі. Молода людина належала до клубу «Сухий хобот», члени якого практикували «дикі» туристичні вилазки в різні пам'ятні місця нашої країни. Зокрема, Тарасенко в деталях вивчив кримські гори і пляжі, які облюбували юні учасники туристичного гуртка.

Про особисте життя Андрія Тарасенка мало що відомо. На сайті «Правого сектора» є згадка про те, що політик має дружину Тетяну і виховує двох дітей.

Освіта

Андрій Тарасенко, фото якого може бути заборонено в Росії, отримав гарну освіту. Він закінчив криворізьку гуманітарно-естетичну гімназію.

Закінчивши школу Тарасенко вступає до Технічного університету рідного Кривого Рогу. Майбутній політик стає студентом економічного факультету. В ВУЗі молода людина стає активним діячем націоналістичного руху.

Кар'єра і бізнес

Андрій Тарасенко, сайт якого приваблює все більше молодих українців, починає політичну кар'єру дуже рано - в 18 років.

Юнак приєднується до партії КУН і намагається потрапити до районної ради Кривого Рогу від Конгресу Українських Націоналістів. Однак, перша спроба Тарасенко потрапити в «велику політику» виявилася безуспішною. Крім того, активна діяльність заважає навчанню Андрія Івановича, який був змушений покинути ВНЗ.

Уже в 2001 році Андрій Тарасенко проходить польове навчання в організації «Тризуб», яка носить ім'я Степана Бандери. У школі молодих націоналістів Андрій готується разом зі своїм найближчим другом і соратником Андрієм Козюбчіком.

Друзі вирішують залишитися в «Тризубі» і будувати кар'єру в суспільній і політичній сферах. У рідному Кривому Розі вони заснували і почали активно розвивати місцевий осередок партії.

Андрій Іванович досягає успіху, приваблює в організацію нових учасників і стає главою місцевого осередку спочатку в Дніпропетровську, а потім по всій території тодішньої Дніпропетровської області.

Будучи молодою людиною, Андрій Тарасенко досягає першого великого успіху в кар'єрі. Націоналіст стає курінним Наддніпрянського куреня. У цю область, сформовану в козацькі часи, входили вісім сучасний українських областей - південні і східні регіони, включно з Кримом.

Вже на початку 2000-х років Андрій Тарасенко налагоджує тісні контакти з кримсько-татарської громадою, яка пізніше стала соратниками багатьох націоналістичних сил.

Однією з найголовніших сторінок в біографії Андрія Тарасенка стала «Помаранчева революція». В кінці 2004 - початку 2005 року політик стає однією з знакових фігур першого «Майдану».

Націоналіст приїжджає в столицю з Києва і бере участь у багатьох протестних акціях. Відбувши своє в Києві, за завданням керівництва «Тризубу» він знову вирушає на Схід країни, де організовує партійну роботу.

У 2006 році Андрій Тарасенко стає першим заступником головного командира «Тризуба». Політик переїжджає до Києва, в якому повинен був налагодити роботу партійного апарату і активізувати націоналістичний рух.

Влітку того ж року Тарасенко вперше привертає увагу громадськості. Андрій Іванович став організатором табору «Тризуба» на Майдані Незалежності. Націоналісти протестували проти другого призначення Віктора Януковича главою Кабінету міністрів.

У 2009 році Андрій Тарасенко зіткнувся з політичними переслідування. Його заарештовують за підозрою у вандалізмі. Націоналіст нібито пошкодив пам'ятник Леніну на Бессарабській площі. Суд визнав Тарасенко винним у хуліганстві і призначає умовний термін покарання.

Однак, переслідування не зупинили правого політика, який уже в 2010 році став одним з найактивніших учасників «Податкового Майдану». Тарасенко та однопартійці організовували охорону учасників протесту. Крім того, націоналіст був організатором так званого «Мовного Майдану», який безуспішно пройшов в перший рік терміну президентства Януковича.

У 2011 році представники МВС знову «взялися» за Тарасенко, якого звинувачують у знищенні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі. Однак, через кілька днів міліціонери були змушені відпустити його з ув'язнення через нестачу доказів його провини.

У 2012 році «Тризуб» відправляє одного з найбільш активних своїх учасників до Тернополя. У місті, що традиційно вважається одним з «будинків» українського правого руху, Андрій Іванович намагається балотуватися в депутати по мажоритарному округу.

Тарасенко та інші представники «Тризуба» стають одними з найбільш активних учасників «Євромайдану» і «Революції гідності». Андрій Іванович бере участь в протестних акція з листопада 2013 року, а вже влітку 2014 року призначається  заступником голови «Правого сектора».

З початком україно-російської війни Тарасенко приєднується до наших бійців на Сході і отримує серйозне поранення під час сутички поблизу Пісков - одного з передмість нині окупованого Донецька.

У тому ж році бере участь в дострокових парламентських виборах, висуваючи від «Правого сектора». Друга спроба потрапити в Раду також закінчується невдало для відомого націоналіста.

Після поранення Андрій Тарасенко тимчасово змушений покинути ряди армії і перериває діяльність в політиці та суспільному житті. Націоналіст проходить тривалу реабілітацію і лікування.

У листопаді 2015 року ветеран обирається членом Проводу «Правого сектора». Тарасенко отримує схвалення з боку учасників Конференції командирів і керівників усіх структурних підрозділів партії. Пізніше Тарасенко переобирається, зберігаючи довіри з боку націоналістів.

У 2016 році Андрій Іванович стає головою партії «Правий сектор». Крім того, Тарасенко отримує звання підполковника запасу «Тризуба» імені Степана Бандери.

В заголовки багатьох ЗМІ Тарасенко потрапляє влітку 2019 року. Політик приєднується до Об'єднаних сил націоналістів від «Свободи». Андрій Іванович очолює список блоку разом з іншими знаменитими учасниками націоналістичного руху - Андрієм Білецьким, Олегом Тягнибоком і Дмитром Ярошем.

Компромат і чутки

Андрій Тарасенко є радикальним українським націоналістом. Його, як і інших «правих», звинувачують в систематичній дискримінації та порушенні прав людини.

Представників «Правого сектора» багаторазово «ловили» на обмеженні представників російськомовної громади, членів ЛГБТ-спільноти, а також політичних опонентів.

Ходять чутки, що Тарасенко та інші видатні соратники по партії, мають бандитське минуле. Є інформація, що багато представників націоналістів промишляли рекетом, розбоєм і надавали послуги «даху».

Опоненти лідерів націоналістичних партій стверджують, що їх політична активність є «ширмою» для незаконної організованої злочинності і шантажу економічних супротивників своїх «господарів».

Андрій Тарасенко та інші члени «Правого сектора» систематично звинувачуються в сексизмі, расизмі, ксенофобії, гомофобії та дискримінації російськомовних.

Нинішній лідер найбільшої націоналістичної партії країни є невиїзним на територію Російської Федерації. 1 листопада Андрій Тарасенко був включений до списку санкцій в якості особи, небезпечного для безпеки РФ.

Лідер «Правого сектора» публічно критикував проведення «Маршів рівності» в Києві і заявляв, що п'ятий президент України Петро Порошенко не мав права використовувати гасло «Армія. Мова. Віра », при цьому підтримуючи права представників меншин.

Крім того, Андрій Тарасенко критично висловлювався щодо політики уряду Польщі. Націоналіст заявляв, що сусідньою країною правлять шовіністи. Лідер «Правого сектора» відмічав, що перші лідери українського націоналізму Степан Бандера і Роман Шухевич - герої України і не причетні до утисків польскоговорящіх на території Західної України в першій половині минулого століття. Позиція Тарасенка викликала обурення з боку представників польської влади і багатьох її шанувальників.

Фотографії

Відео

Посилання

Фейсбук