Біографія

Олег Ярославович Тягнибок народився 7 листопада 1968 року в місті Львові. Його батьки були медиками.

Розслідування ЗМІ вказують на єврейське походження Тягнибока. Родовід політика багатий поширеними єврейськими прізвищами. Його бабуся носила прізвище Фротман. Як відомо, єврейська національність передається по матері. Дід також був з євреїв, його звали Льонгин Цегельський, справжнє прізвище Цегель.

Олег Тягнибок

Олег Тягнибок перебував в армії в 1987-1989 роках, служба проходила в рядах ППО.

У Росії проти Олега Тягнибока порушено кримінальну справу, йому інкримінують підтримку сепаратистів у Чечні. У досьє Тягнибока значиться, що в 1994 році Чечня була частим місцем перебування членів ВО Свобода.

На батьківщині Олега Тягнибока у Львові є квартира, з якої він зробив справжній бункер. На даний момент в ній сім кімнат, розташовані на двох поверхах. Житло знаходиться в будинку, зведеному більш ніж сто років тому, але грунтовно укріпленому та відреставрованому. Олег Тягнибок давно прийняв рішення побудувати бункер. Ще в двохтисячних в його квартирі сталася пожежа, як стверджує сам лідер партії Свобода, це був підпал. Тоді сім'я Тягнибока вирішила захопити частину підвалу, що знаходиться під квартирою. За дозвіл отримати додаткову площу мати Тягнибока заплатила хабар у розмірі 30 тисяч гривень.

Для побудови бункера був задіяний не тільки підвал. Був зроблений більш глибокий підкоп, робочі вантажівками вивозили землю. Таким чином, Тягнибок обладнав ще три кімнати і кілька підсобних приміщень.

Сім'я

Батько - Ярослав Васильович, спортсмен-легкоатлет, лікар-реабілітолог, кандидат медичних наук, головний лікар збірної колишнього СРСР з боксу. Загинув в 1984 році від вогнепального поранення при нез'ясованих обставинах.

Мати - Богдана Артемівна Тягнибок, медичний працівник.

Молодший Брат - Андрій Ярославович, український політичний діяч. У шкільні роки був звинувачений у вбивстві однокласника. Як довели адвокати, це було незумисне вбивство. Андрій Тягнибок був засуджений до трьох років відбування покарання з відстрочкою вироку.

Дружина - Ольга Тягнибок. У пари троє дітей: Ярина-Марія 1992 року народження, Дарина-Богдана 1995 року народження та Гордій 1997 року народження.

Освіта

Олег Тягнибок навчався у львівській школі №8 з німецьким ухилом. З 1982 року був комсомольцем протягом 7 років.

Після служби в армії навчався у Львівському медичному інституті. Одночасно з навчанням працював в обласній лікарні санітаром та медичним братом.
У 1993 році отримав диплом хірурга. Також навчався у Львівському університеті на юридичному факультеті. Закінчив навчання в 1999 році.

Кар'єра і бізнес

Олег Тягнибок почав політичну діяльність, ще навчаючись в медінституті. У 1990 році він став керівником Студентського братства.

З 1991 року був членом Соціал-національної партії України.
Брав участь у політичному голодуванні, яке проходило у Києві в 1990 та в 1992 році.

Олег Тягнибок


З 1994 по 1998 був обраний депутатом міської ради у Львові.
З 1995 року працював уповноваженим з організаційних питань в СНПУ.

У 1997 став головою організації Соціал-національної партії України в Львівській області.
Олег Тягнибок балотувався в Раду в 1998 році від блоку «Менше слів». Став народним депутатом третього скликання. Був у складі фракції партії «Народний рух України», а також працював у комітеті ВР з питань розподілу бюджету.

У квітні 1998 року почалося зростання політичної кар'єри Тягнибока: він очолив київську організацію Соціал-національної партії України.
З 2002 по 2006 рік Тягнибок став депутатом четвертого скликання від блоку Ющенка «Наша Україна».

У 2004 році Соціал-національна партія України була перейменована і отримала назву Всеукраїнське об'єднання Свобода. Тягнибок прагнув зробити ВО Свобода парламентською партією, але це не вдалося.

У тому ж 2004 році, в ході президентської кампанії відбувся знаменитий виступ Олега Тягнибока в Карпатах. Він говорив про росіян та євреїв, використовуючи образливі вирази "москалі" і "жиди".

2006 рік приніс Олегу Тягнибоку статус депутата в Львівській обласній раді.
У 2008 Тягнибок висунув свою кандидатуру на пост київського мера. Результатом змагань за крісло мера стало передостаннє місце в списку заявлених кандидатів.

У жовтні 2006 року Тягнибок брав участь в президентських виборах. Його кандидатура висувалася від Всеукраїнського Об'єднання Свобода. В ході першого туру виборів Тягнибок виявився на восьмому місці, отримавши менше двох відсотків голосів.

З 2012 року Тягнибок знову народний депутат, тепер уже в Раді сьомого скликання. Став членом комітету з інформаційних технологій.
У 2012 році Тягнибок потрапив до рейтингу десяти найбільш затятих антисемітів усього світу згдно досліджень Центру Симона Візенталя.

2013 рік став часом гучних викриттів Всеукраїнського Об'єднання Свобода. Учасники політичного руху Свобода і Олег Тягнибок звинувачувалися в здирництві, переслідуванні та погрозах журналістам, а також у зв'язках з комуністичною партією, крім того їх звинувачували у незаконному продажу земель і в корупції.

Олег Тягнибок

У 2014 році Олег Тягнибок знову вирішив взяти участь в президентських виборах, які були позачерговими. Висувався від ВО Свобода, був зареєстрований як кандидат в президенти першого квітня 2014.

Тягнибок виступає проти призначення на посади чиновників, які говорять тільки російською мовою. Він запропонував ввести іспит з української мови, щоб очистити ряди від управлінців, які неграмотно говорять і пишуть українською.

У лютому 2015 року на звітному з'їзді ВО Свобода Олег Тягнибок був переобраний керівником партії Свобода.
У березні 2018 Дмитро Гордон звинуватив Тягнибока в погрозах розправи. Гордон стверджує, що у нього є серйозний компромат на Тягнибока.

Декларація

Олег Тягнибок задекларував лише заробітну плату, вище згадану квартиру у Львові, яка належить його родині з 1977 року, а також квартиру на Харківському масиві міста Києва, якою володіє з 2000 року. Зарплата, заявлена Тягнибоком, склала 243 тисячі гривень за рік. Родичі голови ВО Свобода мають загальний дохід близько 60 тисяч гривень на рік. Сім'я Тягнибока також володіє двома автомобілями Тойота 2008 і 2009 року випуску.

Банківські заощадження особисто Олега Тягнибока становлять 250 тисяч гривень, на його членах сім'ї числиться ще близько 120 тисяч. Як стало відомо, Олег Тягнибок має особняк в заповідній зоні Стугна недалеко від Києва. Однак ця нерухомість ним не задекларована.

Компромат і чутки

Найцікавіше для нас в біографії Олега Тягнибока починається в 2004-му році, коли він вирішує йти у велику політику. Спочатку його партія ВО «Свобода» практично ніким не фінансувалася тому і результати на виборах були відповідними.

Олег Тягнибок

На виборах в 2006 і 2007 роках партія не зуміла пробитися в парламент, а в 2008 політик провалив місцеві вибори в Києві набравши всього лише 2% в боротьбі за крісло мера.

Але ось в 2010-му році у "Свободи" з'явилися інвестори. Одним з них, мабуть, найголовнішим, став Ігор Кривецький, який, до речі, відразу ж зумів отримати крісло народного депутата.

Ось тільки, якщо вірити ЗМІ, то гроші були не його, а кримінального авторитета Володимира Дідуха. Про це він сам розповідав пізніше:
«Тягнибоку особисто грошей не давав, давав Пупс (прізвисько Ігоря Кривецького. - ред.). Щоб не сказали, що гроші на партію дав кримінальний авторитет. Таким чином, Пупс передавав би від себе мої гроші. Я перекривав фінансування всієї партії. Це було спочатку 500 тис., Потім мільйон, потім два, потім три. Потім по вісім давалося. Всього разом $ 48 млн. Були часи, коли з Тягнибоком я бачився щодня. У «Фешн-клубі», - пояснював бізнесмен.
А пізніше, за словами того ж Дідуха, Тягнибок зійшовся з людьми Януковича і їхні стосунки припинилися. Адже вони платили набагато більше і це було вигідно для самого Олега Тягнибока.

Та й крім цього у Тягнибока вистачало друзів, які фінансували його політичну кар'єру. Серед них були і Коломойський, і Роман Федишин, і навіть Дмитро Фірташ.

Але з часом майже всі вони виявилися не в найкращих умовах, тому фінансування Олега Тягнибока припинилося. Це можна помітити по плачевного стану ВО "Свободи" на даний момент.

Крім цього, ще в 2013-му році помічалося, що Тягнибок явно живе невідповідно до своїх достатків, а витрачає величезні гроші на себе. Якщо вірити ЗМІ, то це все були гроші, отримані за угоди з комуністами (до речі, зараз політик говорить, що комунізм потрібно заборонити).

За даними, які були у відкритому доступі, вдалося дізнатися, що Тягнибок - власник 3 джипів преміум-класу «Тойота-Секвойя» вартістю майже $ 100 тисяч кожен. Гроші на придбання цих авто отримані від продажу за безцінь комуністам його соратником, в недавньому минулому - скромним спортивним журналістом Ігорем Мірошниченком величезного київського особняка за адресою Ананасовий, 4. Саме тут знаходилася будівля газети КПУ Киевский вестник, що раніше називався Прапор комунізму. Будинок проданий на 1 млн. 750 тис. Грн. Через деякий час це газета починає публікувати ідеї Леніна і Сталіна, а пізніше вимагати присвоїти російській мові статус державної.

За фабулою: продавець елітної нерухомості - Ігор Мірошниченко. Це випливає з договору, завіреного нотаріально на бланку 450468. Покупець - директор газети «Знамя коммунизма», перейменованої в «Киевский вестник».

А ось зовсім недавно про це розповів і сам Мірошниченко: "Тягнибок виступає за знищення олігархічної системи перед публікою, а насправді вдало співпрацює з її представниками, отримуючи чималі гроші, діючи при цьому всупереч інтересам України".

Фотографії

Олег Тягнибок

Олег Тягнибок

Олег Тягнибок

Відео

Посилання

Офіційний сайт партії Свобода
Фейсбук
Інстаграм 
Твіттер