Андрій Валентинович Вавриш - український бізнесмен, який багато часу приділяє громадській діяльності і покращенню життя в Києві. З 2010 року по 2015 він працював в департаменті містобудування та архітектури Київської міської адміністрації на посаді заступника директора. З того часу минуло трохи більше 4 років і Андрій Валентинович вже заснував свою компанію, в якій обіймає посаду СЕО.

Давайте дізнаємося більше про Андрія Вавриша, про його громадську діяльність і яким чином він намагається поліпшити життя звичайних мешканців міста Києва.

Біографія

Андрій Вавриш народився 18 лютого 1979 року в смт. Люблинець, Ковельський район, Волинська область.

Андрій Вавриш

Там він закінчив школу і після цього вступив в Київський електромеханічний технікум залізничного транспорту ім. М. Островського за фахом "Зв'язок на транспорті". Але і після цього не закінчив своє навчання, завдяки якому він і зумів надалі отримати посаду в Київській міській адміністрації і відкрив свою компанію.

Сім'я

Андрій Вавриш одружений. Пара виховує трьох дітей. До речі, їхня дочка Марія виступала на Kids comedy show 2 липня.

Освіта

Як ми вже говорили, після школи Андрій Вавриш пішов в Київський електромеханічний технікум залізничного транспорту ім. М. Островського за фахом "Зв'язок на транспорті". Закінчив він його в 1998 році.

І вже в 2004 році він закінчує Європейський університет фінансів інформаційних систем, менеджменту і бізнесу за спеціальністю «Менеджмент».

Але і на цьому навчання Андрія Вавриша не скінчилася. Аж до 2011 року він отримує спеціальність "Антикризове управління девелоперським проектом".

А після цього він продовжує пізнавати нове в якості слухача Національної академії державного управління при Президентові України.

Кар'єра і бізнес

Працювати Андрій Вавриш почав в 20 років. І вже з 1999 року по 2010 він очолював кілька приватних проектів і підприємств.

Андрій Вавриш

Так було до 2010 року, після чого він став працювати в міській адміністрації Києва на посаді заступника директора департаменту містобудування та архітектури. Там він пропрацював до 2015 року.

І саме за цей час Андрій Вавриш встиг зробити безліч корисного для Києва, давайте пройдемося по списку:

 • У 2011 році в рамках міжнародного архітектурного фестивалю CANactions було проведено конкурс на дослідження берегової лінії Дніпра.

 

 • У 2012 році з ініціативи Андрія Вавріша почався проект, який повинен реанімувати міські території
 • У 2013 році почав роботу Містобудівний кадастр Києва, який був покладений в основу всеукраїнської реформи містобудівної документації та кадастрів населених пунктів України.
 • У тому ж році була розроблена комплексна схема розміщення тимчасових споруд в місті Києві та концепція благоустрою міського середовища із застосуванням елементів благоустрою.
 • Так само в 2013 році за ініціативою і за підтримки Андрія Вавріша був ініційований проект "Київ самобутній". Його зміст полягав в тому, щоб зберегти і реанімувати історичні ділянки на території Подолу і Дніпровських схилів.
 • А всього лише через рік, в 2014 провели кілька міжнародних архітектурних та містобудівних конкурсів, які були спрямовані на реформування паркового господарства Києва. Серед найбільш значущих - Міжнародний конкурс на кращий проект пішохідного моста між парками «Хрещатик» і «Володимирська гірка» і архітектурний конкурс на проект реконструкції Контрактової площі.
 • 29-31 травня 2015 вперше був проведений фестиваль міських проектів «PRO місто», який повинен був стати регулярним дискусійним майданчиком для обговорення актуальних проблем міста та обмін досвідом

А вже після цього, в 2016 році Андрій Вавриш став засновником і головним виконавчим директором компанії Riverside, яку згодом перейменували в SAGA Development.

Після того, як Андрій Вавриш припинив роботу в Київській міській адміністрації, він не припинив працювати над тим, щоб зберегти унікальні і історичні місця столиці і продовжив працювати для звичайних людей.

Андрій Вавриш

У 2015 році був складений договір на розвиток Рибальського півострова в Києві. І вже через один рік був затверджений детальний план по будівництву на цьому півострові. Всього за період 2016-2017 років Riverside Development почав будівництво аж 8 проектів. А ще через рік, в процесі ребрендингу компанія змінила назву на SAGA Development.

Андрій Вавриш тоді сформулював основні принципи роботи компанії:

 1. економічна і соціальна стійкість;
 2. будівництво з урахуванням специфіки територій на основі попередніх просторових досліджень;
 3. якісна і оригінальна архітектура;
 4. використання інноваційних технологій будівництва та експлуатації;
 5. благоустрій прибудинкових територій і громадських просторів на основі принципів безбар'єрності та доступності;
 6. багатофункціональність як необхідна умова привабливості житлової нерухомості і економічної ефективності комерційної.

Детальніше про компанію можете прочитати в інтерв'ю Андрія Вавриша.

До речі, цікаво, що саме компанія Андрія Вавриша займалася концепцією нового офісу президента в офіційному ролику команди Володимира Зеленського.

Громадська діяльність і цитати

Як ми вже вам говорили, Андрій Вавриш постійно трудився, для того, щоб в столиці проходили різноманітні заходи, конкурси, фестивалі і багато іншого. Все це було направлено на збереження історичних місць Києва, їх реанімацію і реставрацію.

Андрій Вавриш

За це, Андрій Вавриш був удостоєний звання Почесного працівника будівництва і архітектури - 2011 рік. А в 2013 році нагороджений званням "Заслужений економіст України".

"Місто, в якому хочеться жити", - сказав Андрій Вавриш.

Начебто звичайна фраза, яку скаже будь-яка людина, який працює в адміністрації міста, або президента. Але контекст допомагає розкрити її трохи краще. Це було сказано про реновації Київського річкового порту. За проектом там виходить повноцінно новий район. За задумом, ревіталізація повинна відновити доступ киян до води.

Так само, Андрій Вавриш в своєму інтерв'ю заявив, що девелоперським повинні робити все можливе, щоб забезпечувати інтелектуальне і культурне розмаїття з інфраструктурою. Звичайно, як і багато інших, він говорить про те, що потрібно сконцентруватися на екології, але поки що зробити цього не вдається.

Андрій Вавриш нагадує про те, що Київ має величезні проблеми з водою. І вони полягають не тільки в тому, що її періодично відключають. Але в загальному, з її чистотою. Рівень забруднення повітря вихлопними газами, судячи зі звітів екологів, просто катастрофічний.

Фотографії

Андрей Вавриш

Андрій Вавриш

Андрій Вавриш

Відео

Посилання

Фейсбук

Компанія SAGA Development.