Східна Україна перетворилася на один з найбільш замінованих регіонів світу, де боєприпаси, що не розірвалися, становлять небезпеку для 220 тисяч дітей. Про це заявив в середу Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ),
Повідомляє УНН.
ЮНІСЕФ закликав всі сторони конфлікту на Донбасі до припинення бойових дій та дозволити почати розмінування і відновлення всіх постраждалих від бойових дій районів.
“Східна Україна стала одним з найбільш замінованих місць у світі, що ставить під загрозу 220 тисяч дітей, які проживають, грають і ходять до школи у районах, засмічених мінами, боєприпасами та іншими смертоносними пережитками війни”, — йдеться в повідомленні ЮНІСЕФ.
Крім того у самому звіті представника фонду в Україні Джованни Барберіса, яка закликала всіх учасників бойових дій "негайно припинити використання небезпечної зброї, яким завалені житлові райони, що піддає дітей постійної небезпеки бути вбитими і покаліченими".
Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведення
Аномальне літо 2025: на Україну чекають грози, спека та кліматичні сюрпризи, прогноз погоди
Гороскоп на сьогодні, 17 травня: труднощі близнюків та емоції раків
Посилення мобілізації: відстрочки більше не врятують - на кого вже полює ТЦК
За даними Дитячого фонду ООН, з січня по листопад щотижня уздовж лінії зіткнення, що розділяє підконтрольні Києву і бойовикам райони Донбасу, гинула дитина. Міни та не здетоновані боєприпаси протягом цього періоду були основною причиною смерті і поранення дітей, при цьому багато хто з тих, що вижили залишилися інвалідами на все життя.
Посол ЮНІСЕФ Орландо Блум побував на Донбасі.