У Генеральній прокуратурі Кіпру заперечили, що зустріч генпрокурора Юрія Луценка з його кіпрським колегою Костасом Клерідісом 5 вересня була організована за сприяння депутата від БПП Олександра Грановського.
Про це повідомили у відомстві у відповідь на запит програми "Схеми".
Нагадаємо, депутат від БПП Олександр Грановський раніше заявив, що був присутній на цій зустрічі тому, що він її організував. Про те, що Грановський перебував на зустрічі, стало відомо з фото, яке опублікувала у Facebook прес-секретар Луценка Лариса Сарган, але майже одразу й видалила.
Справа у тому, що у Генпрокуратурі Кіпру перебуває подання про ініціювання кримінального розслідування щодо Грановського і його колишнього бізнес-партнера Андрія Адамовського, подане кіпрською компанією Arricano.
Юристи просять Костаса Клевідіса і його підлеглих розслідувати причетність Грановського й Адамовського до шахрайства й відмивання коштів у розмірі $147 мільйонів у справі про рейдерство київського торговельного центру SkyMall.
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Грановський свою причетність до цієї справи заперечує.
Як повідомили у Генпрокуратурі Кіпру, зустріч ініціювало й організувало українське посольство у Республіці Кіпр у співпраці з Генеральною прокуратурою України.
Крім того, у прокуратурі Кіпру не підтвердили інформацію заступника генпрокурора Євгена Єніна про те, що Грановський був присутній на зустрічі, бо надавав інформацію про офшори 10 українських народних депутатів і "допомагав з'ясовувати деталі у кіпрської сторони".
"На зустрічі з генеральним прокурором пан Грановський був представлений як член парламенту. Він не піднімав ніяких питань на цій зустрічі", – сказано в документі.
У документі вказано, що спочатку Грановський не був включений до складу офіційної делегації, список якої українська сторона надіслала 2 вересня. Але у той самий день, посольство України проінформувало, що цей депутат також входитиме до складу делегації.
У самому посольстві України на Кіпрі відповіли, що усі списки формували не вони, а саме ГПУ.
"Питання формування складу офіційної делегації на перемовини не є компетенцією Посольства України в Республіці Кіпр та повністю віднесені до компетенції Генеральної прокуратури України", – йдеться у відповіді кіпрського відомства.
Водночас прокуратура Кіпру не стала коментувати, чи порушили справу стосовно Грановського за заявою фірми Arricano Real Estate plc від 28 липня.
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", з приходом Луценка ГПУ почала показувати результати.