Видаляти чи ні зуби мудрості, замислюється практично кожна доросла людина. Проте питання про те, чи корисна ця процедура, якщо зроблена без медичних показань, дуже мало розглядалося у медичних колах.

Про це свідчить аналіз наукових робіт, який провели в медичному центрі Університету Неймегена імені святого Радбода Утрехтського (Radboud University Medical Center), пише News.am.

Треті моляри, також звані зубами мудрості, з'являються зазвичай у віці між 17 і 26 роками. Оскільки ці зуби ростуть в обмеженому просторі, вони часто можуть упиратися в другі моляри, що, в свою чергу, може привести до пошкодження коренів зубів, пародонтиту та інших проблем.

Хоссейн Геміні разом з групою вчених у ході досліджень виявили, що коли зуби мудрості здорові, то позитивний ефект від їх профілактичного видалення вельми сумнівний. Вони переконані, що ця процедура може принести більше шкоди, ніж користі.

Наприклад, при видаленні зубів можуть виникнути непередбачувані ситуації. Це й інфекція, й запалення лунки, й тимчасове ушкодження нервів, що веде до зниження чутливості губ і щік.

Популярні новини зараз

Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії

"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

Читайте також: Американець вирвав синові зуба вертольотом

За словами геміні, відмова від видалення зубів в ранньому віці може вести до того, що через певний час доведеться рвати треті моляри вже за показаннями. З іншого боку, така необхідність може і не виникнути, а непотрібне видалення здатне призвести до ускладнень і додаткових витрат.

Тож учені зійшлися на думці, що у питанні виривання зубів мудрості важливим є індивідуальний підхід.

Як писав "Знай.ua", 74-річний індус, який називає себе Гіннес Ріші, зважився на видалення всіх своїх зубів заради світового рекорду.