Без тепла залишаться близько 1,5 тисячі будинків у Солом'янському та Печерському районах – ці дані не приховує навіть "Київенерго". Як з'ясував "Знай.ua", столичні тепломережі знаходяться у жахливому стані та давно потребують повної заміни.
"Київські тепломагістралі перебувають в жахливому стані. Цією проблемою серйозно останні роки ніхто не займався. На сьогоднішній день в місті Києві 67,4% теплових мереж та мереж гарячого водопостачання та 82,95% обладнання теплових пунктів вичерпали нормативний термін експлуатації, вони потребують відновлення і модернізації. Теплова енергія постачається споживачам мережами централізованого опалення і мережами гарячого водопостачання загальною протяжністю понад 5 тис. км в однотрубному вимірі, що дорівнює відстані від Києва до столиці Індії - Делі ", - розповів експерт з питань місцевого самоврядування Андрій Курілко.
У "Київенерго" кажуть, що ремонти магістралі під мостом Патона виконали за рахунок минулорічних запасів. Частина ділянок не вдалося відновити через арешт рахунків підприємства.
"Згідно з розпорядженням КМДА № 741 від 06.06.2014 року власниками мереж міста Києва є міська громада, а представляє громаду Київська міська рада. У відповідність з п. 3 даного розпорядження інженерні мережі та обладнання, споруди передані ПАТ" Київенерго "у володіння і користування. Як користувач, ПАТ "Київенерго" проводить поточний ремонт мереж і частково інвестує в проблемні ділянки, об'єкти", - пояснив експерт.
В ході гідравлічних випробувань в 2016 році виявлено 1347 пошкоджень, а в 2015 році цей показник був на рівні 1370. Кількість аварій на тепломережах збільшується з кожним роком. У 2016 році їх нарахували 4914. Показник зріс за рік на 15%.
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Основне навантаження по заміні старих мереж, обладнання на нові, має нести власник, а саме Київська міська рада, в особі діючих міських депутатів. Технічний аудит проведений. Необхідно рекомендувати розпочинати серйозну реформу. В першу чергу необхідно замінити старі тепломережі на нові. Провести реконструкцію котелень , по можливості будувати нові. Створити міську програму і починати вкладати гроші в міські інженерні мережі. В іншому випадку, всю відповідальність за відсутність тепла в будинках киян, пов'язану з аваріями на мережах в зимовий період, буде лежати на депутатах Київської міської ради та чиновників Київської міської державної адміністрації ", - резюмував Андрій Курілко.
Нагадаємо, комунальні монополії, в першу чергу, вигідні чиновникам.
Підготував: Олександр Майер