Одна з найбільш смертельних форм раку, пухлина підшлункової залози, піддається лікуванню. Надію онкохворим дали вчені з Массачусетса.
Проблема лікування полягає в тому, що потрібну кількість ліків неможливо накопичити в підшлунковій залозі через особливості її будови. Вчені з Массачусетса розробили систему, яка доставляє хіміотерапевтичні препарати прямо в пухлину. Винахід являє собою мембрану з полімеру, насичену необхідними ліками. Її згортають в трубочку і за допомогою катетера огортають хворий орган, повідомляє "Amoranta.com".
Ліки виділяються поступово. Це дає можливість створювати в ураженому органі високі концентрації. При цьому хімія потрапляє тільки в пухлину, практично не впливаючи на здорові клітини за її межами.
Відкриття випробували на підшлунковій, як на найбільш "безнадійному" органі. Однак, на думку вчених, дана технологія може використовуватися для лікування будь-яких пухлин.
Читайте також: В Україні вперше трансплантовано легені від живих донорів
За попередніми даними, використання мембрани підвищує виживаність хворих в 12 разів. Важливим моментом є той факт, що в методиці використовуються вже випробувані і допущені для лікування препарати, а значить, не будуть потрібні роки на залагодження бюрократичних формальностей. З іншого боку - єдине місце в світі, де зараз виготовляють ці мембрани - це Массачусетський технологічний інститут, і поки неясно, скільки часу може зайняти освоєння їх промислового виробництва в достатніх кількостях.