Лакшмі Саа в 15 років запропонували вийти заміж, але вона відмовилася. За що 32-річний чоловік облив її кислотою.
"Спочатку я відчувала холод. А потім - сильний опік, після чого рідина розплавила мою шкіру", - згадує вона про напад.
З тих пір вона стала одним із активістів в Індії, які виступають проти незаконного продажу кислоти, а також закликають владу до суворішого покарання за напади із кислотою.
"Я використала можливість представляти бренд одягу для платформи, аби стати прикладом для таких жінок, як я, бути впевненими і міцними, незважаючи на свій фізичний вигляд. Також це велика можливість надіслати злочинцям сигнал, що жінки не втратили мужності навіть після того, як на них напали з кислотою, щоб знищити їх природну красу", - розповідає пані Саа BBC.
Згідно з оцінками міжнародної організації Acid Survivors Trust International, щороку тільки в Індії стається близько тисячі нападів із кислотою, багато з яких залишаються незареєстрованими.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Читайте також: У лондонському метро дівчина станцювала на пілоні (фото)
Компанія одягу Viva N Diva, для яких Лакшмі Саа стала моделлю, заявила, що обрала її, бо бажає змінити світогляд людей щодо моди і краси і поширити усвідомлення того, що краса виходить за рамки простих фізичних атрибутів.
Пані Саа погоджується, що це питання потребує ширшого обговорення.
"Проблема не тільки в тому, що ти є жертвою, але і в тому, що саме суспільство тебе віктимізує. Вважають, що ти нікуди не годишся, і що твоє життя - марне", - зазначає вона.