Дослідники виявили, що розроблені для боротьби з анемією наночастинки з заліза ефективно допомагають лікувати ракові захворювання.
Про це повідомляє Nature Nanotechnology. Вчені зі Стенфордського університету вивчали побічні ефекти при застосуванні ферумоксітола. Під час експерименту вони помітили, що ліки незвично діють на клітини імунної системи, здатні захоплювати і перетравлювати бактерії.
Вони вирішили перевірити препарат на протистояння раку. Для цього в тіла мишей імплантували злоякісні пухлини. На першій групі випробували наночастинки з протираковим препаратом, а на другий - ін'єкції з порожніми наночастинками. Мишей, які залишились. використовували як контрольну групу.
Результати показали, що частинки заліза стимулювали імунні клітини знищувати ракові пухлини. Крім того, вони допомагали запобігати появі метастазів.
Незвичайний ефект вчені пов'язують з тим, що у оболонки клітин імунітету змінювалися електричні властивості. Через це вони могли "бачити" замасковані ракові частки. Наразі препарат проходить стадію випробувань.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, компанія Microsoft використовуватиме комп'ютерні технології для боротьби з раком.