28 серпня страшна трагедія сталася в одній з висоток в Дарницькому районі Києва. Там з 4-го поверху впав ліфт, в якому знаходилась літня подружня пара. Про це повідомили в ДСНС міста Київ.
В результаті падіння жінка отримала забій шийного відділу хребта, а чоловік - забій поперекового відділу хребта. Подружня пара відразу після інциденту була доставлена в лікарню.
"Зараз з'ясовуються причини зриву ліфта. Стався збрив ліфта в 10:40 за адресою пр.Бажана, 10 у Дарницькому районі. В кабіні перебувала подружня пара, жінка 53 років і чоловік 58 років", - розповів подробиці начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Роман Ткачук.
Читайте також: Путінські прихвосні затримали матерів Беслана за футболки (відео)
10 серпня в Одесі з семиметрової висоти в ТРЦ "Малиновський" в шахту ліфта впав одесит, який помер в реанімації від отриманих травм. Чоловік вирішив скористатися вантажним ліфтом, але кабіни в шахті не було.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
28 березня в шахті ліфта будинку по вул. Ак. Корольова в Одесі загинула трирічна дитина. Мати з дитиною стояли на сходовому майданчику, чекаючи ліфта. Коли двері відчинилися, дитина перша забігла у відкриті двері, але самої кабіни ліфта там не було, в результаті чого дитина впала в шахту. Співробітники поліції відкрили справу за даним фактом і було розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.
Восени минулого року аналогічна трагедія сталася в Запоріжжі. Ліфт ледь не вбив літню пару. Пенсіонери пролетіли на шаленій швидкості з 13 поверху і дивом не розбилися. Потужний удар в ліфтовій шахті переполошив всіх мешканців будинку. Люди викликали рятувальників. Ті відкрили двері і витягли постраждалих. Літніх людей після того, що сталося відвезли в лікарню.
У Чернівцях ліфт вбив 10-річну дитину. Сина будівельника затиснуло ліфтом під час підйому з підвального приміщення на 1-ий поверх. В результаті отриманих травм хлопчик помер на місці. Вантажний ліфт, який служив для підйому вантажів з підвалу на перший поверх будинку, був встановлений і експлуатувався без належного документального оформлення. Тоді Прокуратура Першотравневого району Чернівців порушила кримінальну справу стосовно приватного підприємця, який влітку минулого року почав будівництво будинку, в якому встановлений ліфт, і який досі не зданий в експлуатацію належним чином. Справу порушено за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 275 Кримінального кодексу України (порушення правил безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівельних споруд).
Ще раніше в Миколаєві люди ледь не загинули від залізного монстра. У житловому 9-поверховому будинку застряг ліфт. У ліфті знаходилися 4 людини - чоловік і 3 жінки. Аварійна сигналізація в ліфті не працювала, номери телефонів виклику аварійних служб не відповідали. Люди почали дзвонити куди тільки могли: на телефон екстреного реагування міськвиконкому, в МНС, в ЖЕК. Ніхто не поспішав допомагати і всі посилалися, що це не їх робота, а ліфтерів. Через деякий час людям стало бракувати повітря - адже на вулиці стояла 30-ти градусна спека. Одна з жінок виявилася астматиком, і у неї почався напад. Однак лікар який прибув за викликом "швидкої" нічим допомогти нещасній не міг, так як жінка була в ліфті. Тільки через три години прибула аварійна бригада "Миколаївліфт" і звільнила людей. Тут обійшлося без жертв, але якби пройшло ще пів години, то швидше за все жінка-астматик задихнулася б від нападу.
Жителі багатоповерхівки по вул. Стальського 6-а в Києві досі не можуть користуватися ліфтом, після того, як навесні минулого року він ледь не вбив жінку. Нещасну з відкритими переломами ніг відвезли в лікарню після того, як ліфт встав між поверхами.
На жаль, подібні новини вже стали буденними. Ліфти в Україні падають регулярно, комунальники розводять руками - в бюджеті грошей на заміну застарілого обладнання немає. Ліфтове господарство столиці та інших міст знаходиться в критичному стані. Експлуатується велика кількість ліфтів, у яких закінчився гарантійний термін експлуатації - 25 років. Порядка 90% ліфтів країни потребують ремонту або заміни.
Читайте також: Справа на 600 млн: СБУ зайнялася Нацбанком
Якщо брати до уваги тільки столицю - в минулому році на ремонт ліфтів було виділено всього 74 млн. грн. У регіонах ситуація з ліфтовим господарством ще гірше.
Кияни підрахували, що в столиці працює 22 тис. ліфтів. За даними мерії, 45% з них підлягають або капітальному ремонту, або повній заміні. За наступні п'ять років в мерії планують відремонтувати всього лише 800 ліфтів. А це значить, що трагедії відбуватимуться і далі.
"Це відображення стану, в якому знаходиться ліфтове господарство. Раніше через недофінансування ремонтів ліфтів і трубопроводів в повній мірі не займалися. І зараз вирішено тільки 5% проблем. Тільки в цьому році ми отримали 60 млн. грн. на ремонт ліфтів. Ми змогли відремонтувати 120 ліфтів" - розповів ексдиректор департаменту ЖКГ КМДА Дмитро Новицький на засіданні комісії Київради з питань ЖКГ, яке проводилося ще минулого року.
"У місті як і раніше не вирішена проблема безпеки ліфтів. Після, цього випадку, київські чиновники почнуть тотальну перевірку ліфтів по місту. На жаль, ліфтове господарство столиці знаходиться в критичному стані, і вони про це знають. У Києві експлуатується велика кількість ліфтів, у яких закінчився гарантійний термін експлуатації - 25 років. Порядку 10 тис. ліфтів потребують ремонту або заміни", - коментує ситуацію в столиці Андрій Курилко, експерт з питань місцевого самоврядування.
У багатоповерхових будинках ліфт є спільною неподільною власністю власників квартир. Всі власники квартир, крім квартир на 1-му поверсі, зобов'язані утримувати ліфт і тому оплачувати його технічне обслуговування. Власники не платять за користування ліфтом, а оплачують його зміст. Відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", утримання ліфтів входить до переліку послуг з утримання будинків і прибудинкових територій.
Майже всі мери великих міст, депутати і чиновники обіцяли зайнятися цією проблемою. У 2013 році Міністр ЖКГ Геннадій Темник обіцяв раз і назавжди вирішити цю проблему, тобто модернізувати в Україні всі застарілі ліфти і відновити непрацюючі. У тому ж 2013 році народний депутат від фракції Партії регіонів Сергій Гриневецький планував вирішити дане питання через прийняття державної програми "Ліфти України". Нагадаємо, київський голова Олександр Попов у 2012 році відремонтував тільки 159 з 324 запланованих ліфтів, Михайло Добкін за час свого головування в місті - 48 ліфтів з 230 запланованих. А мер Вінниці Володимир Гройсман в 2011 році обіцяв відремонтувати 25 ліфтів, але обіцянки не виконав.
Замість капітальних ремонтів, місцева влада пропонує громадянам створювати ОСББ і ремонтувати все вскладчину. Але вартість капремонту одного ліфта часто перевищує 100 тис. грн. в кращому випадку. Ні у держави, ні у простих громадян таких грошей немає. Тому, доводиться ризикувати і далі.