Міжнародний платіжний сервіс PayPal досі не дозволяє жителям України приймати кошти на свій рахунок. І розраховувати на його впровадження можна лише у віддаленій перспективі.

Про це розповів радник міського голови Львова з питань інновацій і інвестицій Ілля Кенігштейн в інтерв'ю "Економічній Правді".

Щоб PayPal переглянула свій підхід до України, 2 березня 2016 року Кенігштейн разом з заступником голови НБУ Владиславом Рашкованом провів у Варшаві переговори з представником PayPal.

"Результати невтішні, а ставлення представника PayPal до української делегації інакше як принизливим не назвеш", - повідомив Кенігштейн журналістам "Правди".

За його словами, європейський офіс корпорації зробив все, щоб переговори з українською стороною не продовжувались. Співрозмовник видання назвав таке ставлення зневажливим.

Популярні новини зараз

Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року

60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину

Вже ніхто не сховається: "Оберіг" чекає сенсаційне оновлення, про чоловіків знатимуть все

На землю чекають удари руйнівної магнітної бурі: нагряне вже ось-ось

Показати ще

Кенігштейн зазначив: "Якщо називати речі своїми іменами, то під час переговорів я відчув на собі економічну ксенофобію. Я роблю емоційний висновок, що частина людей, які приймають рішення в "PayPal Європа", під впливом антиукраїнської пропаганди".

Читайте також: Іноземці зацікавлені в послаблення української банківської системи - експерт

Делегат від України не знімає з Національного банку України відповідальності за те, що сталося на зустрічі.

"Ясна річ, що Нацбанк протягом останніх років залякував PayPal. У нас вся система держави останні десять років працювала на мафію", - пояснив радник міського голови Львова.

Зокрема, мова йде про лист заступника голови НБУ Якова Смолія в PayPal, в якому той вказує, що компанія працює в Україні незаконно.

"З одного боку, НБУ, звичайно, виконував системну роботу, життєво важливу для держави. З іншого боку, він виконував величезну кількість фінансових операцій, пов'язаних з недопуском до України іноземних компаній", - впевнений Ілля Кенігштейн.

За його словами, Нацбанк це робив для того, щоб такі компанії не заважали створенню місцевих аналогів, не залишаючи вибору кінцевим користувачам.

Як відомо, ситуація з PayPal в Україні не змінюється всупереч щорічного розширення списку країн, де є така можливість. Наприклад, зараз він складається з 116 країн, і в 2015 році його доповнили Молдова, Грузія та Казахстан.