Вчені з Китаю довели зв`язок між забрудненим повітрям з діоксином сірки, дрібних та великих частинок та рівнем кров`яного тиску.

Наявність в атмосфері вихлопів автомобілів, пилу та бруду суттєво підвищує ймовірність розвитку гіпертонічної хвороби. Китайські науковці дійшль цього висновку після аналізу 17-ти раніше опублікованих праць, в який прийняло участь понад 108-ми тисяч хворих на гіпертонію та близько 220-ти тисяч здорових осіб.

Вчені піднебесної зробили акцент на двох речовинах – діоксині сірки, що наповнює атмосферу в результаті спалювання органічних видів палива та оксиді азоту, що утворюється в результаті роботи двигунів автомобілів і міститься їх вихлопних газах.

Читайте також: Кава зменшує груди

Увагу вчених також привернули тверді частинки. Найпопулярнішими та найнебезпечнішими є дрібні частинки розміром менше 2,5 мікрометра. Великі тверді частинки мають розмір менше 10 мікрометрів.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Показати ще

В результаті фахівці виявили: вплив названих вище речовин безпосередньо пов`язаний з рівнем кров`яного тиску людини. Короткий вплив твердих частинок і діоксину сірки впливає на тиск і довготривалий вплив оксиду азоту.

Нагадаємо, що гіпертонія – це захворювання пов`язане з порушенням кров`яного тиску, і як довели вчені, ця хвороба є основною причиною розвитку серцево-судинних захворювань та інсульту.