З 1 жовтня офіційно стартувала кампанія із надання житлових субсидій, в ході якої субсидію автоматично перерахують тим українцям, які по неї звернулись раніше, однак досі не отримали.

Якщо сім'я подала документи на оформлення субсидії і на неопалювальний період вона не була призначена, хвилюватися не треба.

Як повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, розрахунок розміру субсидій на опалювальний період 2016-2017 рр. проводитимуть після його початку, тобто після 1 жовтня. Про це пише Урядовий кур'єр.

За словами міністра, житлова субсидія є безповоротною допомогою уряду українським сім'ям у сплаті комунальних послуг, її призначають на 12 місяців, а розрахунок проводять окремо на неопалювальний і опалювальний періоди. Повертати її не потрібно, навіть у разі продажу квартири, на яку вона була оформлена.

"Якщо комусь не надана субсидія на неопалювальний період, панікувати не варто. Таким родинам у жовтні буде здійснено автоматичний перерахунок на опалювальний період. Жодних додаткових документів подавати не потрібно, система здійснить перерахунок автоматично з урахуванням оплати за опалення — централізоване або індивідуальне", — уточнив Андрій Рева.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні, 13 травня: ризик блюзнюків та дратування скорпіонів

Дві пенсії одразу: пенсіонерам виплатять у травні гарні бонуси

Соцдопомога з 65 років: на які виплати мають право українці

Залишимось без їжі: Україну накриє небезпечна спека та посуха вже влітку, що обіцяє прогноз погоди

Показати ще

Він також зазначив, що органи соцзахисту проводитимуть розрахунки на основі нових тарифів та інформації від надавачів послуг — тепло-, газо- та електропостачальних організацій. Інформацію про розмір субсидії буде відображено у платіжках за листопад.

Повідомляється, що на опалювальний період 2016-2017 рр. субсидії видаватимуть на основі тих критеріїв, які діють нині. Тобто без врахування наявності депозитів і доходів та їх розміщення в банку, без обмежень щодо наявності майна. Субсидію можуть отримати родини, якщо їхні комунальні витрати перевищують у середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Уряд адресно заплатить за кожного громадянина. Держава зробила крок назустріч і тим, хто орендує житло. Вони на підставі договору найму (оренди) житла теж можуть оформити субсидію.

Зазначимо, що субсидію розраховують, виходячи з доходу зареєстрованих у будинку (квартирі) осіб, і оформлюють на будь-кого із членів сім'ї. Наявність боргів за "комуналку" не впливає на визначення права на призначення субсидії. Якщо збільшилася чи зменшилася кількість зареєстрованих у помешканні — про це варто повідомити органи соцзахисту для перерахунку розміру субсидії.

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, які вимоги МВФ приховали від пенсіонерів.