Створений командою російських розробників додаток Prisma, який перетворює фотографії в картини за допомогою нейромереж, за короткий час набув неймовірної популярності – всього за 11 днів Prisma став лідером по завантаженню в 10 країнах світу, набравши 1,3 мільйона установок в App Store.

З допомогою Prisma можна "перемалювати" будь яку фотографію в картину в стилі відомих художників - Ван Гога, Пікассо, Левітана, Мунка і інших.

Зараз в додатку доступні кілька десятків фільтрів, ще більше розробники обіцяють додати найближчим часом. На початку липня планують випустити і додаток для Android. Крім того, в Prisma незадовго з'явиться і обробка відео.За словами розробників, нейромережі достатньо показати 1 картину художника, щоб вона вловила стиль і змогла "творити" з фото картини в стилі цього художника.

Читайте також: Картини відомих художників перетворилися в рекламні плакати

Керівник команди розробників додатку Олексій Моїсеєнков розповів, що Prisma не просто накладає щось на фото, він повністю перемальовує зображення з нуля.

Популярні новини зараз

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

На основі стилю додаток виділяє його типові риси, шукає у вашій фотографії базові деталі і малює їх за допомогою виділених ознак стилю. Тобто, зображення створюється дійсно заново.

Розробники вважають, що їхня технологія може стати в нагоді для багатьох цікавих речей. За їхніми словами, незабаром на айфон можна буде зняти голлівудський фільм типу "Аватара" і прямо на телефоні зробити всі ефекти.

Розробники також відповіли на делікатне питання авторства, адже для навчання алгоритмів машинного малювання вони використовують картини інших художників, і тут можуть виникнути конфлікти з авторськими правами. Однак, як вважають розробники, на виході ви отримуєте унікальну роботу, на яку права автора вихідної картини не поширюються. Щоправда, програмісти готові вислухати думки юристів з цього приводу.