Депутати в квітні збираються затвердити остаточно проект Трудового кодексу, проголосований в першому читанні. У нього вносяться правки, які стосуються змін щодо права звільнення співробітників роботодавцем.
Про це повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко, передають "Вести". У Трудовому кодексі вирішили залишити революційні речі щодо звільнень. Раніше позбудеться робочого місця можна було тільки через пиятику, прогули або розкрадання. У новому кодексі прописано, що співробітника можуть звільнити через розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки і ухилення від медогляду або щеплень.
Скоротиться випробувальний термін для більшості професій. Тепер він триватиме один місяць замість існуючих трьох. Крім того, в документі прописують право співробітників відмовитися від виконання своїх обов'язків, якщо не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують не в повному обсязі.
Також роботодавців зобов'яжуть в письмовому вигляді обґрунтовувати відмову кандидату на посаду. Такий документ можна буде використовувати в суді.
Читайте також: В квітні на підприємствах України можуть ввести сієсту
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Адже можуть відмовити через расову приналежність, релігію, за політичними поглядами, через вік. Але зрозуміло, що навіть дурний роботодавець не напише, що не взяв на роботу через те, що політичні погляди не зійшлися. Швидше ця норма не працюватиме, але послужить випереджувальним ударом для роботодавців ", - роз'яснив заступник голови Федерації профспілок Сергій Кондрюк
Спеціаліст з підбору персоналу Тетяна Пашкіна наголошує, що така норма законодавства захистить кандидата від дискримінації за віком, статтю та т. д. Через це, за її словами, кадровикам доведеться поламати голову над формулюваннями.