Перебування на пляжі може стати небезпечним для Вашого здоров'я.

Такий довгоочікуваний відпочинок на пляжі під сонечком на березі моря може принести багато неприємностей, які надовго зіпсують настрій, а ймовірно і відпочинок.

Про те, які небезпеки приховує в собі пляжний відпочинок і як їх уникнути, поділилось видання liza.ua.

Температура води

Дуже важливою для здоров'я є температура води у водоймі біля пляжу. Вона не повинна бути ні крижаною, ні гарячою.
У дуже холодній воді купатися не можна!

Популярні новини зараз

В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Показати ще

Купання за температури води нижче ніж 20 градусів корисно виключно для здорових і загартованих людей - це своєрідне "тренування" для судин. Якщо ж у вас є хронічні захворювання нирок, бронхолегеневої або серцево-судинної систем, температура води повинна бути не менше 23-24 градусів.
Переохолодження може викликати спазм судин або спровокувати судоми. До речі, проти судом є ефективний прийом: візьміться руками за гомілку зведеної ноги, та з силою зігніть коліно, потім випрямте ногу. Повторіть ці рухи кілька разів.
Інша потенційна пляжна небезпека - дуже тепла вода, вище 25-26 градусів. Справа в тому, що за такої температури починають активно розмножуватися хвороботворні мікроорганізми. Тому, якщо Ви опинились біля перегрітої води, старайтесь, аби вона не потрапляла вам в рот при купанні. Відразу після купання обов'язково прийміть душ.

Небезпечні хвилі

Навіть коли море штормить, багато туристів сміливо лізуть у воду, стрибають у хвилях, гойдаються на надувних матрацах. Тим часом купатися в шторм небезпечно навіть досвідченим плавцям. А вже тим, що ледь тримаються на воді і тим більше дітям – входити в море при великих хвилях особливо небезпечно. Найнебезпечніше навіть не саме плавання, а момент виходу на берег. Оглушливі удари хвиль відносять назад, в море, збивають з ніг. Надувний матрац в шторм теж погана ідея. Вітер може віднести його далеко від берега, а хвиля - захлеснути.

Дуже підступні підводні течії, які проходять поруч з берегом, - ріпи. Якщо ти потрапила в такий перебіг, головне - не панікувати. Плисти потрібно не до берега, а паралельно до нього. Не забувайте, що про небезпечні течії попереджають червоні прапорці на пляжах.

Читайте також: Влітку в Києві влітку працюватимуть 9 пляжів


Небезпечні морські мешканці
Небезпечні можуть бути і деякі підводні жителі. Наприклад, медузи аурелії, що мешкають в Середземномор'ї. При контакті з їх щупальцями тут же виникає сильний опік і біль. Якщо це сталося, швидко промийте місце опіку 5% -ним розчином оцту або соком лимона. Якщо біль і набряк не проходять, звернітся до лікаря. У прибережному піску і каменях часто ховаються морські їжаки. Їх уколи дуже болючі. Навіть прогумоване взуття лише трохи пом'якшує укол. Тому добре дивіться під ноги!
Ще один підступний морський мешканець - скат-хвостокол. На малолюдних пляжах він любить лежати на мілководді, сховавши хвіст в пісок. Якщо випадково наступити на такого ската, він моментально завдасть удару ядовитим хвостом. Яд викличе сильний набряк і біль. До речі, найнебезпечніший удар - в груди. Саме від такого загинув австралійський "мисливець за крокодилами" Стів Ірвін.


"Пляжні" хвороби
Гуляючи босоніж по пляжу, можна підхопити паразита, який має назву анкилостома. Його переносять кішки і собаки. Є й інші неприємні "пляжні" захворювання. Наприклад, любителі засмагати без підстилки або зариватися у вологий теплий пісок на людному пляжі ризикують отримати кишкові і сечостатеві інфекції. У тому числі хламідії або трихомоніаз. Так що не робіть такого самі і не дозволяйте дітям перебувати на піску без трусиків.
Не варто також загорати в мокрому купальнику – це може викликати уретрит, цистит або вагініт. Обов'язково беріть з собою на пляж не менше двох купальників і після купання переодягайтесь в сухий.
Пам'ятайте, навіть невеликі ранки на шкірі необхідно відразу ж промити чистою водою, а потім обробити йодом, зеленкою або спиртом.