Робота в нычний час стаэ дедалы популяною, адже вона часто оплачуэться на 20-40% быльше. Але подібний графік роботи ночами небезпечний для здоров'я і може стати причиною різних захворювань.

Переваги

Однією з переваг, чому люди обирають роботу в нічний час - це краща оплата праці. особливо актуальним є подібний вид зайнятості для студентів та молодих матусь, які часто не сплять ночами.

Категорично забороняється

Робота в нічні години абсолютно протипоказана вагітним жінкам. Фахівці стверджують, що навіть важка фізична робота, скажімо на заводі біля станка не нанесе стільки школи як робота в нічний час. Уникати роботи вночі також слід неповнолітнім та молодим матерям.

Популярні новини зараз

Оновлення даних через додаток "Резерв+": повна інструкція

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

Типові помилки

Вчені запевняють, що робота в нічну зміна та здоров'я - речі несумісні. Хронічно порушується хід біологічного часу, що тягне за собою безліч психічних розладів.

Дехто від подібних доводів медицини просто відмахується, типу до всього можна звикнути та перелаштуватися.

Проте вчені, провівши дослідження, виявили, що в людей, які працюють по ночах значно зменшується виділення кортизолу, який відповідає за роботу серце-судинної системи. Отже, нічні зміни тягнуть за собою ряд захворювать, пов'язаних з роботою серця.

Виявляється, в добі є певні "ворота", які спеціально призначені для тієї чи іншої діяльності. Не встиг - "ворота" закрилися. Це означає, що, виконуючи ту ж саму роботу в інший час, доведеться затратити в кілька разів більше сил. Що це за "ворота"?

З 6 до 7 ранку - "вікно", коли найкраще працює довготривала пам'ять, вся отримана інформація в цей проміжок засвоюється легко.

З 8 до 9 включається логічне мислення, це найбільш вдалий час для будь-якої діяльності, пов'язаної - одночасно - із запам'ятовуванням і аналітикою.

З 9 до 10 ранку - оптимальні години для роботи з інформацією і статистикою.

З 11 до 12 дня інтелектуальні технології знижується, отже, можна переключити увагу на що-небудь абстрактне. Наприклад, послухати музику.

З 11 до 14.00 - найбільш відповідний час для обіду. На цей годинник доводиться пік, як кажуть на Сході, "вогню травлення", коли прийнята їжа перетравлюється і засвоюється найкраще.

З 12.00 до 18.00 - ідеальний час для активної праці. Праця в більш пізні години змушує мозок працювати на знос. Перші ознаки такого перенапруження - труднощі з засинанням.

З 21.00 до 23.00 відбувається найбільш повний відпочинок розуму і нервової системи.

З 23.00 до 1 години ночі йде активне відновлення тонкої енергії. У китайській медицині її іменують "ци", індійські йоги називають її прання, сучасна наука величає нервової та м'язової силою.

З 1 до 3 годин людина відновлює емоційну енергію.

Так що сон з 21.00 до 3.00 максимально корисний, дозволяє зберегти довге життя, здоров'я і красу.

наслідки недосипу

Якщо систематично лягати пізніше, то будуть поступово виснажуватися інтелектуальні сили.

Читайте також: 6 способів цікаво провести ніч у Києві

Коли немає вибору

Але як бути, коли немає виходу і потрібно працювати в нічні зміни? Головне не нехтувати додатковими годинами відпочинку. Більшість людей прагнуть використати вихідні чи ніч задля більшого заробітку грошей. Але правильний відпочинок і повноцінний сон - це запорука гарного здоров'я.

Поради щодо оптимальної організації праці вночі

Головне правило роботи в нічний час - чітке планування режиму роботи і відпочинку.

- Намагайтеся поспати кілька годин перед нічною зміною

- Будьте обережні з кофеїном. Не пийте каву перед ранком, це завадить вам заснути після роботи.

- Харчуйтеся здоровою їжею. У людей, що працюють в нічні зміни, змінюється розпорядок харчування: вони більше їдять у вечірній і нічний час і споживають багато солодощів. Це неминуче призводить до підвищення ваги. Бажано дотримуватися здорової їжі, менше їсти вночі і знизити споживання солодкого.

- Вітамін С дає тонізуючий ефект. Можете купити та з'їсти кілька таблеток аскорбінової кислоти, або заварити шипшини. Побічний ефект шипшини - з'являється звірячий апетит, який відволікає від роботи.

Насправді будь-який кислий продукт бадьорить - лимон, гранат, кисле яблуко.

- Холодний душ - ще та міра. Тонізуючий ефект діє досить тривалий час.

Надалі потрібно намагатися дотримуватися спланованого графіку. Це допоможе структурувати свій час і працювати без шкоди для влосного фізичного та психічного здоров'я.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", 4 способи заробітку в новорічну ніч