26 лютого християнський світ відзначатиме Прощену неділю – день, коли люди щиро розкаюються у своїх провинах та намагаються помиритися з тими, з ким втратив спілкування.
Прощена неділя цього року – це остання неділя перед Великим постом. У цей день за християнськими звичаями прийнято просити одне в одного пробачення за різні образи та прикрощі, які люди скоїли протягом року.
Прощення просять такими словами: "Прости мене, будь ласка, якщо я в чомусь винен перед тобою", відповідь має бути: "Бог простить".
Церковні служителі радять просити пробачення не на показ, а щиро та від душі перш за все у тих, на кого ви ображені, та хто образив вас.
Священники говорять, що вміння прощати показує не слабкість, як думають деякі люди, а демонструє вашу мудрість та очищення від негативних емоцій гріхів.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Віряни ходять до церкви, щоб помолитися за здоров'я близьких та рідних.
Також останню неділю перед постом ще називають сиропустною – з цього дня перестають вживати молочні продукти, а також м'ясо, рибу та яйця. Варто влаштувати собі скромну вечерю.
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", на сьомий день Масляної, в неділю, яку ми називаємо "прощеною", люди зустрічаються, дзвонять, пишуть своїм рідним і близьким, просячи прощення за всі образи і сварки: серйозні і дріб'язкові, нарочиті або випадкові. Слов'яни вірили, що прощення повністю очищало душу людини і готувало до важливого заходу в християнському світі: першого дня Великого посту.