Переселенцям з Донбасу дуже складно домогтися поновлення соціальних виплат в судовому порядку. Якщо переселенець після реєстрації у відповідному органі не влаштовується на роботу, то йому припиняють соцвиплати, і в наступні шість місяців відновити їх неможливо. Про це заявила координатор правового спрямування "Схід-СОС" Олена Луньова. Вона зазначила, що така норма суперечить букві закону, адже не можна карати людину за те, що вона не працює.
"В управліннях праці та соцзахисту графік прийому дозволяє переселенцям подавати документи. Проте, в деяких населених пунктах переселенців не приймають в певні дні. Це ускладнює їхнє життя. З тисяч заяв, поданих в управління праці та соцзахисту, розглядаються в десятки разів менше. Все залежить від того, яка кількість переселенців живе в регіоні", - повідомляє Луньова в інтерв'ю на Громадське.Радіо.
Волонтер заявила, що вона є членом робочої групи, яка спробує ліквідувати норму, яка позбавляє переселенця соцвиплат за відсутність працевлаштування. Багато переселенців відмовляються звертатися до суду з метою оскарження рішення про припинення соціальних виплат, тому що все-таки знайшли роботу, і їм не вистачає часу сходити до держоргану.
"Знай.ua" повідомляв, що переселенців з окупованих Криму і Донбасу змусять платити податок за кинуту на непідконтрольних Києву територіях нерухомість.