Не всі знають, що в ікони французької кінематографії Катрін Деньов була не менше успішна і не менш красива сестра - актриса Франсуаза Дорлеак. Незважаючи на спільні гени і однакове виховання, сестри були дуже різними. І долі обох жінок також склалися абсолютно по-різному.

Франсуаза Дорлеак народилася в 1942, через рік - в 1943-му - на світ з'явилася Катрін. На той момент в сім'ї французьких акторів Моріса Дорлеака і Рене Деньов вже була дочка Сільвія. Активна і темпераментна Франсуаза була улюбленицею батька, вона займалася класичним балетом і вчилася в Паризькій консерваторії. Уже в 10 років Франсуаза вперше вийшла на сцену, в 15 - дебютувала в кіно в короткометражці Mensonges. Пізніше Франсуаза заявила про себе в якості моделі: молода жінка брала участь в показах Крістіана Діора. Красуня Франсуаза любила проводити ночі на вечірках в компаніях богемних друзів, зустрічалася з багатьма чоловіками, але не прагнула серйозних стосунків.

Читайте також: В "Надновому заповіті" Катрін Деньов закохалася в горилу

Пік кар'єри Франсуази припав на 1964 рік, коли за її участі вийшли дві успішні картини, які пізніше стали класикою французького кіно: "Людина з Ріо", де актриса знялася з Жан-Полем Бельмондо, і "Ніжна шкіра" Франсуа Трюффо - одного з основоположників французької "нової хвилі ".

Катрін (яка взяла прізвище матері, Деньов, щоб її не плутали з більш успішною на той момент Франсуазою) була повною протилежністю сестри: тиха, задумана, занурена в себе. На тлі емоційної та веселої Франсуази Катрін здавалася холодною, замкнутою і неприступною.

Популярні новини зараз

"Донбас повстав. Жодні росіяни туди не заходили": попи під Лаврою розродилися маразмами російської пропаганди

Тепла в батареях більше не буде: влада декількох областей та міст попередили українців

Астрологиня назвала три міста, де буде небезпечно: радить приготуватися до "спекотного" квітня

У Раді ухвалили закон про нові виплати чиновникам: до 800 тисяч особам з інвалідністю, а 1 млн - у разі загибелі

Показати ще

Дівчина вперше звернула на себе увагу в 1964 році, знявшись в мюзиклі Жака Демі "Шербурзькі парасольки".

У тому ж році Франсуаза зіграла одну з кращих своїх ролей - в "Ніжній шкірі" Трюффо, але сам фільм про кохання стюардеси і одруженого чоловіка критикам здався невдалим. До того моменту Франсуаза була вже затребувана і успішна. Вона купила собі окрему квартиру і почала жити окремо від батьків і сестер.

"Я красива, а Катрін гарненька, я геніальна, а Катрін талановита",- говорила Франсуаза. Так само вважали і навколишні, і навіть сама Катрін.

У 1965 році Роман Поланскі зняв Катрін Деньов у своєму класичному фільмі "Відраза", проте в наступну картину - "Тупик" - режисер запросив не Катрін, а її сестру Франсуазу.

Європейські режисери поперемінно знімали в своїх фільмах то одну, то іншу сестру, тим самим підігріваючи конкуренцію між ними.

І може б, зрештою, хтось з них і переміг би в цьому суперництві. Але сталося нещастя. В 1967 році по дорозі в аеропорт Ніцци Франсуаза втратила керування своїм автомобілем, машина перекинулася і загорілася. Актриса марно намагалася вибратися з палаючої машини - двері заклинило, і Франсуаза згоріла заживо. Тіло Дорлеак вдалося впізнати лише за фрагментами водійських прав, щоденника і чекової книжки.

Після смерті сестри Деньов з головою поринула в роботу і давала згоду на зйомки в усіх картинах поспіль, щоб зайняти весь вільний час і не думати про втрату. Обидві сестри були дуже різними і часто сварилися, але при цьому щиро любили одна одну і були нерозлучні. Смерть Франсуази стала величезним ударом для Катрін, і вона досі повторює, що її успіх мав насправді належати Франсуазі Дорлеак.