Професор математики Оксфордського університету Маркус Дю Сотої вважає, що комп'ютери повинні будуть отримати аналог прав людини, коли у них з'явиться свідомість.

Під час презентації своєї нової книги What We Can not Know ("Що ми не можемо знати") на фестивалі The Hay Literary Festival Дю Сотої висловив думку, що штучний інтелект може перетнути межу, за якою він стане життям, пише "Apparat" з посиланням на "The Telegraph".

Дю Сотої порівнює момент здобуття комп'ютерами розуму з моментом, коли дитина починає дізнаватися своє відображення в дзеркалі. "Філософи стверджують, що почуття і емоції машини не можна гарантувати. Вона може вести себе так, що ми будемо вірити в її свідомість. Але ж ми не можемо бути впевнені і у словах людини", – говорить Дю Сотої.

Читайте також "Розумні" штани повідомлять власникові про розстебнуту ширіньку

Традиційний спосіб перевірки штучного інтелекту – тест Тьюринга, коли за відповідями машини людина повинна зробити висновок, говорить він з людиною або з машиною. Зараз вчені розробили коефіцієнт свідомості, заснований на нейронній активності мозку під час сну. Коефіцієнт свідомості може бути застосований до будь-якої мережі, щоб виміряти рівень її самосвідомості.

Популярні новини зараз

"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації

Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити

Показати ще