Португальські фізики заявили, що гіпотетична смерть Всесвіту від Великого розриву настане не раніше ніж через 2,8 мільярда років. Свої розрахунки вони представили в журналі препринтів arXiv, а коротко про них повідомляє New Scientist, пише bigmir.net

Одна з гіпотез про майбутнє Всесвіту передбачає її прискорене розширення. Крім того, що розширює сила дії темної енергії продовжить необмежено збільшуватися, поки не перевищить всі інші сили у Всесвіті. В результаті темна енергія розірве всі гравітаційно пов'язані структури Всесвіту, потім перевершить сили електростатичних і внутріядерних взаємодій, розірве атоми, ядра і нуклони - і відбудеться Великий розрив простору-часу.

Інші вчені прогнозують, що це трапиться через 22 млрд років. Однак Дієго Саес-Гомес з Лісабонського університету і його колеги вирішили змоделювати всі можливі сценарії і уточнити термін розриву. Вчені зібрали останні дані по розширенню Всесвіту, отримані по найближчих галактик, спалахів наднових і баріонним акустичним осциляціям.

Саес-Гомес прийшов до висновку, що Великий розрив може статися, коли Всесвіт буде доросліше свого нинішнього віку на 0,2 - тобто через 2,8 млрд років.

"Поки ми в безпеці", - резюмує вчений. Втім, це найраніший термін: Великий розрив може наступити і пізніше, а може і не настати зовсім, і Всесвіт зникне від більш передбачуваною теплової смерті.

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Читайте також: Гравітаційні хвилі: нове колосальне відкриття

З урахуванням того, що навіть Сонцю вчені передбачають як мінімум п'ять мільярдів років існування, озвучений Саес-Гомесом термін здається не дуже реалістичним. Однак він підкреслює, що цінність подібних викладок - не в реальних прогнозах, а в розширенні можливостей сучасної космології за рахунок роботи з екзотичними сценаріями майбутнього Всесвіту.