У Верховній Раді прийняли новий законопроект, який стосується виключно водіям. Тепер, власникам авто, доведеться більш ретельно обирати шині в зимовий та літній час, а від шипованих взагалі доведеться відмовитись - їх заборонили.

Кабмін має намір раз і назавжди припинити суперечки про зимову та літню гуми. А також – про всесезонні шини. І поставити поза законом шиповані. Зокрема, в законопроекті №4683 прописано, що для їзди по дорогах з твердим покриттям не допускаються транспортні засоби з шипованими і пневматичними шинами. Виняток складають маршрути, заздалегідь визначені органами місцевого самоврядування з урахуванням дорожньо-кліматичних умов, при яких безпека дорожнього руху неможливо забезпечити з використанням інших засобів протиковзання, повідомляє "Автоклуб".

Читайте також: Бійці Нацгвардії поїдуть воювати в АТО

Пропонується офіційно дозволити експлуатацію стертих зимових шин до повного використання їх ресурсу влітку. За умови відсутності шипів і залишкової висоти протектора не більше 3 мм А ось взимку, за законопроектом №4683, літні шини використовувати взимку заборонено. Взимку тепер припустимо їздити тільки на зимових або всесезонних. Причому, заміну шин треба проводити не пізніше, ніж за 20 днів після закінчення сезону.