Американська компанія розробила систему розміром з рисове зернятко, яка буде боротися з серцевою недостатністю. Вона отримала назву WiSE. Електрод і ультразвукової передавач будуть імплантувати в лівий шлуночок серця і в міжреберної область.

Про це повідомляє Spectrum. Активувати імплант будуть за допомогою сфокусованих ультразвукових хвиль, які будуть відповідати серцевого ритму. Це дозволить синхронізувати роботу різних відділів серцевого м'яза.

На думку кардіолога Загальноклінічної лікарні Массачусетсу Джахміта Сінгха, WiSE найбільш точно імітує "природну активацію серця". Цього вдалося досягти завдяки розміщенню електрода. Під час нормальної роботи серця електрична хвиля поширюється зсередини. Інші ж системи запускають орган зовні.

Читайте також: Американські лікарі визначають діагноз без аналізів

Систему WiSE можна буде набагато легше вживити в людину, ніж попередні аналоги. Під час операції гарпун електрода чіпляється за внутрішню стінку лівого шлуночка і незабаром пристрій обростає тканинами органу. Крім того, система значно підвищила рівень життя пацієнтів з серцевою недостатністю. Її ефективність становить від 60 до 85%, в залежності від віку.

Популярні новини зараз

"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації

Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки

"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Показати ще