В Україну прийшла довгоочікувана весна. Однак разом із потеплінням і буйством зелені новий сезон привнесе і менш радісні зміни.
Перш за все, березень ознаменується останнім етапом підвищення тарифу на електроенергію, пише "УНН".
З 1 березня українці платитимуть за світло ще більше - 90 копійок за 1 кВт/год за перші 100 використаних кіловат. Все, що понад, оплачуватиметься за тарифом 168 копійок за 1 кВт/год.
В цілому, за останні два роки ціни на електроенергію для населення у нашій країні піднялися у 3,5 рази.
При цьому промислові комплекси платитимуть за світло менше. У березні тариф для першого класу напруги (35 кВ і вище) в середньому знизиться на 1,1%.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Споживачі другого класу напруги (менше 35 кВ) отримають послаблення на 1,4%.
А ще "Нафтогаз" вирішив знизити ціну на газ для промисловості на 7%. Тепер 1 тис. куб. м. обійдеться від 8,553 до 9,439 тис. гривень із ПДВ.
Що стосується батарей, на температуру яких так скаржилися цього року українці, то вони незабаром можуть охолонути зовсім.
Середньодобова температура продовжує рости. Якщо так піде й надалі, то опалювальний сезон у Києві може закінчитися в середині березня. Про це заявив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко.
Не варто також забувати, що наприкінці лютого через блокаду поставок вугілля з окупованого Донбасу уряд ввів надзвичайний стан в енергетиці.
За словами представників Укренерго, запасів антрациту вистачить до 20 березня. А далі можливі віялові відключення світла. Діяти вони будуть у пікові години – з 19:00 до 22:00, вважає експерт Сергій Дяченко.
І, наостанок, згадаємо про гривню. За словами аналітиків, у березні національну валюту трохи "штормитиме".
На курс може вплинути надзвичайний стан і відносини з МВФ. Якщо там затвердять черговий транш, гривня може стабілізуватися.
Однак, за словами фахівця Ярослава Жаліло, березень для національної валюти стане місяцем турбулентності, у зв'язку з чим вона швидше за все ослабне.
І недоречно. Адже з початком Великого посаду 27 лютого ціни на деякі продукти почали зростати.
Наприклад, печериці можуть подорожчати на 50%, риба - на 10-20%. Не мине зростання цін й овочеву продукцію, а саме - огірки, помідори і зелену цибулю.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", українцям загрожує дефіцит хліба.