Американські офтальмологи розробили контактні лінзи, які служать системою доставки та уповільненого вивільнення ліків. Пілотні дослідження, які підтвердили дані про ефективність таких лінз, вчені описали в журналі Ophthalmology.

Відомо, що лікування багатьох хронічних захворюваннях очей полягає в регулярному закапуванні розчину препарату в кон'юнктивальний мішок. Однак, цей метод має ряд недоліків. По-перше, він не може забезпечити постійну концентрацію препарату. По-друге, такий спосіб введення незручний для людини і дуже часто в око потрапляє недостатня або надмірна кількість крапель. По-третє, майже половина пацієнтів не дотримується рекомендованої схеми прийому. А люди із захворюваннями суглобів та порушеннями координації рухів закапати краплі в око взагалі не можуть. При цьому такі серйозні захворювання, як глаукома, вимагають безперебійного дії ліків.

Читайте також: За здоров'ям очей стежитимуть "розумні" лінзи

Щоб забезпечити ефективне лікування глаукоми, співробітники Гарвардської медичної школи і Лікарні Маунт-Синай створили контактні лінзи для доставки ліків. Основою для них став стандартний матеріал - гідрогель метафілкон. На периферію лінзи вчені нанесли плівку з біосумісного і біорозчинного сополімера молочної та гліколевої кислот, що містить латанопрост (елемент, що знижує внутрішньоочний тиск). У центрі такої лінзи плівка відсутня, що забезпечує доступ повітря, зволоження ока та нормальний зір. Лінзи можуть бути як оптично неактивними, так і служити для корекції зору.

Вчені вже протягом півстоліття робили спроби створити лінзи для доставки ліків. Проте, до цих пір експериментальні вироби або вивільняли ліки занадто швидко, або не дозволяли пацієнтові нормально бачити.

Популярні новини зараз

"Період складнощів закінчується": ведичні астрологи назвали місяць, коли українцям стане легше дихати

Європі пророкують "пекельну" спеку: що чекає на Україну

Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот

Українським водіям загрожує чималий штраф: через що можна залишитись без грошей у воєнний час

Показати ще

Як повідомляв сайт znaj.ua, Google розробила контактні смарт-лінзи для літніх людей.