Вчені з американського університету штату Юта запевняють, що через постійне недосипання людина може бути загрозою для оточуючих.
Про це повідомляє Іnfokava. Щоб довести власну теорію, вчені провели експеримент, де задіяли 839 добровольців. Їх розділили на дві групи. В першу увійшли люди, які спали не менше шести годин на добу, а в другу – ті, що спали значно менше норми.
Після певного періоду випробування добровольців перевірили на томографі. Результати показали, що всі вони мали бадьорий вигляд, але мозок їх спав й не був активний.
Вчені пояснюють, що люди, які сплять нормовану кількість часу, в самому початку занурюються у фазу дрімоти, а потім настає і фаза глибокого сну. Ті ж, хто недосипає, пропускають першу фазу і відразу занурюються у фазу міцного сну.
В результаті, це призводить до зниження реакції та втрати концентрації. Така людина небезпечна для суспільства. Особливо це проявляється, коли вона за кермом або виконує небезпечну роботу.
ПриватБанк попередив про нові обмеження: що зміниться з 1 червня
Отримали переказ – чекайте листа від податкової: кого "запросять на побачення"
"Полювання" на ухилянтів? На дорогах запускають мобільні блокпости – що це означає
Комунальні платежі під загрозою: українці масово платили за послуги у порожнечу, як повернути гроші
Нагадаємо, "Знай.ua" повідомляв: вчені створили пристрій, який слідкуватиме за рівнем води в організмі й нагадає, коли її запаси слід поповнити.