Спеціалісти-медики створили нові пломби, які сприяють "самолікуванню" зубів. Така пломба сприяє формуванню дентинового шару, який захищає зуб від розвитку інфекції та утворення повторного карієсу.

Портал "unian" повідомив, що матеріал, який створили вчені не тільки заповнює каріозну порожнину, але й сприяє поділу клітин зуба і регенерацію дентину.

Як говорить статистика, близько 10% встановлених пломб випадають, тому пацієнтам знову доводиться звертатися до лікарів. Творці новинки ж впевнені, що її використання дозволить створити тривалий захист.

Вчені пояснюють, що даний матеріал біосумісний і тому не буде відторгатися організмом. Зроблена з нього пломба стимулює поділ стовбурових клітин, які присутні в пульпі зуба. Саме це призводить до нового шару дентину, який і захищає шар пульпи, що розташовується під пломбою.

Читайте також: Учені навчилися регулювати тягу до фаст-фуду

Популярні новини зараз

Пенсійні надбавки у червні: які доплати отримають пенсіонери

Перевірять тисячі українців: податкова посилює стеження за рахунками

Буде дуже важко: українців попередили, сунуть важкі часи

Інформацію про ухилянтів здають у ТЦК: звідки повідомлятимуть щомісяця

Показати ще

Нагадуємо, лікувати чоловічу імпотенцію за допомогою електрошокової терапії запропонували вчені з Університету Каліфорнії у Сан-Франциско. Суть лікування полягає в тому, що електричні хвилі низької інтенсивності покращують кровотік до статевого члена.

Як показали дослідження, особливо ефективна така терапія для чоловіків, у яких збереглася слабка або помірна ерекція.