Вчені з університету Іллінойсу (США) розробили бездротові пристрої, здатні контролювати внутрішньочерепний тиск і температуру мозку. Нові датчики виготовлені на основі кремнію, що дозволяє їм повністю розчинятися в спинномозковій рідині протягом декількох тижнів після імплантації.
Фахівці відзначають, що необхідність у такій новації величезна. Адже чимало медичних процедур вимагають безперервного спостереження за фізіологічними показниками пацієнта. А існуючі електронні апарати створюють додаткові ризики для здоров'я хворих, оскільки стають осередком інфекції і негативно впливають на імунну систему, повідомляє ТСН.
Нові пристрої здатні стежити за необхідними параметрами мозку протягом трьох днів. Винахід зараз випробовується на щурах. Надалі дослідники сподіваються розробити подібні датчики і для інших людських органів.
У минулому році вчені зробили ряд несподіваних відкриттів і дослідів з мозком. Так, американські вчені виявили несподівану властивість людського слуху - вміння розпізнавати відстань тільки за допомогою одного цього чуття. Під час досліджень з'ясувалося, що звукової інформації людина довіряє навіть більше, ніж візуальній.
Читайте також: Як виглядатиме людина майбутнього (фото)
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Тим часом нейрофізіологи з Японії виявили в мозку людини та інших ссавців особливу групу нейронів, які управляють фазами сну. Завдяки цьому японські вчені навчилися "перемикати" режим сну.