Північноамериканські вчені спростовують гіпотезу про призначення смуг на шкурі у зебр. Розрахунки вчених йдуть врозріз з популярним думкою, що смужки служать в першу чергу для камуфляжу, візуального захисту від хижаків.

Про призначення смужок на шкурі зебри існує кілька гіпотез. Найпопулярніша - камуфляж, що дозволяє їм ховатися в траві, і збиває з пантелику зір хижаків мелькотінням смужок. Інші гіпотези говорять про те, що унікальний малюнок смужок може служити соціальним цілям - для ідентифікації особин всередині стада. Також вважається, що смугастих тварин важче розпізнавати різним комахам-паразитам.

Існує й фізичне пояснення смужок - чергування білого і чорного кольорів призводить до появи регіонів різної температури на шкурі, через що виникають конвекційні повітряні потоки, ефективно охолоджуючі тварину в жаркий день. Зоологи зрозуміли, що судження про смужки в ролі камуфляжу було зроблено на основі людського зору. - повідомляє GT.

За розрахунками виявилося, що смужки навряд чи здатні виконувати цю роль. З тієї відстані, з якої вони стають візуально помітні, хижаки, що полюють на зебр, напевно зможуть почути або відчути свою здобич.

Пропустивши цифрові фотографії через спеціально створені програмні фільтри вчені прийшли до наступних висновків. Смужки стають невиразними вже на відстанях понад 50 м днем ​​і 30 м у сутінках. У безмісячні ночі - ця відстань падає до 9 м.

Популярні новини зараз

Мобілізація працівників ТЦК: хто тепер виловлюватиме ухилянтів

Перевірте свою пенсію: старенькі не здогадуються, що можуть отримувати більше

Українцям дозволили не платити за доставку газу: кому доведеться писати заяву

ТЦК почнуть масово штрафувати чоловіків у червні: хто у зоні ризику

Показати ще

Читайте також: Дружба ведмедя та людини підриває інтернет (відео)

Спростовують вчені і соціальну гіпотезу смужок - в стадах інших травоїдних, близьких родичів зебр, але які при цьому не мають смужок, особини чудово справляються із завданням розрізнення різних родичів без смуг.