Вчені вважають, що мідії скоро вимруть. До цього призведе зростання рівня кислотності Світового океану. Через це раковини з кожним роком стають все тонше.
Про це повідомляє Gizmodo. Біологи з університету Чикаго порівняли щільність раковини у сучасних мідій, зібраних біля тихоокеанського узбережжя США, і у зібраних в 1960-1970-ті роки, а також виявлених в помийних ямах стародавніх індійців Америки 1000-2400 років назад.
Раковини мідій складаються з карбонату кальцію і органічних речовин. Молюски отримують їх з морської води. Після цього вони перетворюються в кристали карбонату кальцію.
Тисячу років тому раковини були товщі в середньому на 27%, ніж у сучасних представників. Міцний "панцир" у мідій залишався до 1970-х років. Після раковини робилися тоншими все швидше.
Мідії поступово розчиняються в кислотної ванні. У 2014 році британські вчені зробили такі ж висновки в ході експерименту. Вони вирощували мідій в цистернах з рівнем, що підвищується кислотності. Через це панцир молюсків ставав більш жорстким і ламким. Всередині він ставав більш м'яким.