Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго знайшли фізичні механізми, які забезпечують яскраві кольори і барвистість крил метеликів. Відповідь вони знайшли після вивчення їх наноструктури.
Про це повідомляє сайт університету. Дослідники вивчили структуру лусочок на крилах метеликів Teinopalpus imperialis. Вони використовували в своїй роботі рентгенівські лазери з птихографією. Цей метод обробки зображень заснований комп'ютерному аналізі патерну дифракції хвиль, які пройшли крізь зразок. Знімки зроблені завдяки птихографіі володіли високим дозволом. Комбінований метод вивчення дозволив дослідникам розглянути комах без шкоди для них.
Луска на крилах метеликів з "високоорієнтованих" фотонних кристалів. У кожного з них свій колір. Через них на крилах виходять характерні нерівності. Це розширює розсіювання світла і сприяє сприйняттю крил як більш "соковитих".
Вчені відзначають, що подібний ефект проявляються, коли протилежна сторона кристалічної решітки зісковзує на один атомний ряд.
"Дефекти можуть мати негативний відтінок, але в дійсності вони корисні для поліпшення матеріалів. Так, ковалі століттями вчилися вносити спотворення в структуру металу, щоб зробити його міцніше ", - розповів учений Андрій Зінгер.
Гороскоп на сьогодні, 10 травня: день, коли інтуїція підводить, а несподіванки чекають за рогом
Не відкладайте: "Нафтогаз" звернувся до клієнтів з важливою вимогою
Штрафи від ТЦК: ухилянтів розводять на гроші користуючись страхом та необізнаністю
Буде дуже важко: українців попередили, сунуть важкі часи
Його колега додав, що складні клітинні механізми в структурі крил метеликів, формувалися мільйони років. Головне їхнє завдання - маскування і продовження роду.