На сході Сибірі знаходиться гігантський кратер Батагайка, який називають "Отвіром в пекло". Вчені розповіли про його щорічне зростання у діаметрі.

За інформацією National Geographic, щороку розмір кратера збільшується приблизно на 15 метрів. Це зафіксували знімки з супутника. Дослідники впевнені, що яма продовжуватиме збільшуватись в розмірах і надалі.

На сьогодні "Отвір у пекло" є найбільшим кратером у своєму роді. Станом на лютий цього року, він має довжину 1 кілометр, а вглиб сягає позначки у 850 метрів.

Цей кратер утворився внаслідок танення вічної мерзлоти і має назву термокарст. Вчені вважають, що він допоможе спостерігати та аналізувати зміни клімату на Землі протягом 200 тисяч років.

Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи знайшли стародавній ассирійський палац у Мосулі, який збудували приблизно у 600 році до нашої ери.

Популярні новини зараз

ТЦК будуть безсилі: хто не отримає повістку – перелік

Старий мотлох обкладуть податком: депутати хочуть здирати гроші за продаж речей

Ціни трималися до останнього: в Україні дорожчає найдоступніший вид м'яса

Обмежено придатних відправляють на передову: хто вирішує долю військовослужбовців

Показати ще