Математичну модель, що дозволить прогнозувати теракти, відстежуючи активність екстремістів у соціальних мережах, розробили американські вчені.

Фахівці на чолі з фізиком Нілом Джонсоном з маямського університету побудували її в ході дослідження, що проводилося на базі російської соцмережі "ВКонтакте", передає ТАСС.

З початку січня по кінець серпня 2015 року вони на щоденній основі збирали в цій мережі на різних мовах коментарі прихильників "Ісламської держави" і прийшли до висновку, що напередодні атак подібна активність посилюється.

Джонсон розповів, що для мережевого моніторингу активності ІДІЛ необхідно фокусуватися не так на окремих особистостях, як на спільнотах. У ході досліджень група під у керівництвом фізика виявила 196 проісламістських спільнот, що охоплювали понад 100 тисяч людей.

Читайте також: ІДІЛ стратила російського шпигуна

Популярні новини зараз

Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання

Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Показати ще

Популярна російська мережа була вибрана ученими не випадково. Вона має понад 350 млн користувачів, допускає обмін повідомленнями на багатьох мовах і використовується по всьому світу. Американський аналог мережі - Facebook - дуже швидко закриває дискусії в підтримку ІД. Крім того, за словами керівника групи, їх привернуло різноманітність аудиторії "ВКонтакте".

Дослідники також виявили, що екстремісти-одинаки в мережі швидко втягуються в групи - спочатку в маленькі, які потім розростаються. Відповідно, основна рекомендація науковців зводиться до припинення діяльності подібних об'єднань на ранніх стадіях.

Фахівці з боротьби з тероризмом й екстремізмом вважають новий метод цікавим, проте додають, що його ще потрібно доопрацювати.