На розсіяний склероз, який вражає нервову систему, страждають в основному молоді люди у віці 16-45 років. В нашій країні його симптоми виявлені у близько 50 000 пацієнтів, а частка хворих - одна з найвищих в світі.
Науковці з Університету Британської Колумбії (Канада) довели, що розсіяний склероз може бути викликаний генетичною мутацією.
Така зміна ДНК провокує нервові захворювання, передає Lenta.ru.
Читайте також: Вчені з'ясували чому ми закриваємо очі під час поцілунку
Мутацію було виявлено на прикладі двох канадських сімей, в яких були ознаки швидко прогресуючого розсіяний склероз.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Типові симптоми для захворювання виявляються більш важкими, а сама хвороба не піддається ефективному лікуванню. На думку вчених, відкриття спростовує думку про те, що ніякі форми розсіяного склерозу не успадковуються.
Так, на одну тисячу осіб із подібним захворюванням, припадає мінімум одна людина з тяжкою формою генетичних мутацій, повідомляє unian.ua.
Крім того, існують різні форми розсіяного склерозу. При деяких з них, хворий то відчуває полегшення, то знову перебуває в стані загостреної напруги нестандартних симптомів.
У хворих спостерігається погіршення зору, м'язова слабкості, труднощі в координації рухів, а також когнітивні розлади.
Нагадаємо, що 60 років тому американський невропатолог Джон Куртцке склав список симптомів розсіяного склерозу з 685 пунктів. Однак жодного специфічного симптому, властивого тільки цьому захворюванню, не виявлено.