Завтра, 12 липня, в столичному Інституті серця відбудеться перша імплантація штучного серця. Оскільки в Україні отримати орган для трансплантації майже неможливо - закон дозволяє пересаджувати його тільки за згодою родичів, така операція дозволить пацієнту дочекатися донорського органу і операції за кордоном.

Механічне серце, яке коштує 120 тисяч доларів, передали інституту з Німеччини без передоплати – під чесне слово головлікаря. Фонд "Серце на долоні" розпочав збирати гроші, щоб оплатити пристрій.

Операцію по пересадці штучного серця зроблять харків'янину, 41-річному Павлу Дорошко, який страждає дилатаційною кардіоміопатією. До лікарів він звернувся місяць тому з приводу тяжкої серцевої недостатності. Єдиний шанс вижити у такого пацієнта - пересадити серце. Однак у нас в країні отримати донорський орган практично неможливо - через обмеження в законодавстві, яке дозволяє пересадку тільки за згодою родичів покійного. Тому щоб дочекатися операції за кордоном, хворому пересадять механічне серце.

"Це реальний шанс продовжити час очікування донорського серця. Ми змушені ставити прилад-турбинку, який працює від електрики. Але ці люди живуть з електричним дротом, який виходить назовні ", - каже директор Інституту серця Борис Тодуров.

З таким пацієнтом повинен знаходитися поруч невеликий чемоданчик, в якому заховані акумулятори та електроніка. За словами лікарів, це не заважає пацієнтові перебувати вдома і навіть працювати. До речі, в Європі зараз з механічним серцем живуть 300 пацієнтів.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Читайте також: Вчені зможуть виростити серце людини з клітин шкіри

Операція триватиме близько п'яти годин. З таким "моторчиком" замість серця людина може прожити два роки. Однак, в європейських країнах є випадки, коли штучне серце стоїть уже вісім років.

"Така операція для України - велике досягнення. Вперше таке серце пересадили в Х'юстоні 10 років тому, а в Росії такі операції теж роблять. Ми відстаємо ", - сказав зав відділенням хірургії Інституту Амосова Володимир Попов.

Сьогодні в парламенті знаходяться відразу два законопроекти про трансплантацію: один дозволяє пересадку органів без згоди родичів (так звана презумпція згоди), інший – пересадку органів лише від людини, яка за життя дала письмову згоду на це.

Автором першого законопроект є народний депутат Олег Мусій, екс-міністр охорони здоров'я. Він запевняє, що вже в жовтні його законопроект може бути прийнятий, що прискорить процес отримання донорських органів. Однак, за словами народного депутата, головним "каменем спотикання" в цьому законопроекті є "презумпція згоди ", за якою кожен українець апріорі після смерті є донором. Тому є багато противників цього законопроекту, які запевняють, що в нашій країні презумпція згоди може зіграти злий жарт, і людей будуть вбивати заради органів.