Співробітники метрополітену звернулись до міліції через благодійні фонди, представники яких щодня ходять по вагонах метро та клянчать гроші. Щодня в підземці можна побачити сотні таких "волонтерів".

"Кияни пишуть листи, телефонують на 15-51, скаржаться і питають, чи давали ми дозволи на діяльність благодійних фондів у підземці. Також, скаржаться, що ті заважають пасажирам у вагонах. Ми не маємо жодних повноважень та механізмів впливу на осіб, які збирають пожертви у пасажирів, називаючись представниками благодійних фондів. Тому звернулися до правоохоронних органів з проханням взяти це питання на контроль, і звернулися вже не вперше. Просимо перевірити законність такої діяльності", - пояснює керівник прес-служби столичної підземки Наталія Макогон.

Як діють "благодійники". Насправді, люди на допомогу яким збираються гроші, можуть бути справжніми. Так звані фонди пропонують їм свою "допомогу", навіть заключають договори. Але з зібраних сум передають, як правило, тільки соту частину того, що випросили у пасажирів метро.

На сайтах безкоштовних оголошень є багато вакансій благодійних фондів. Своїм працівникам вони обіцяють відсоток від зібраних коштів.

"Якщо інформація щодо псевдоволонтерів підтвердиться, то їм загрожує кримінальна відповідальність по статті "Шахрайство". Тому просимо свідомих громадян телефонувати до правоохоронних органів", - каже спікер столичної міліції Юлія Мусташ.

Популярні новини зараз

У війську назвали винних у зриві мобілізації: "ТЦК ні при чому"

Працював усе життя — а пенсії вистачить лише на хліб: після індексації українці бідніють

Світлий понеділок 21 квітня: що суворо заборонено робити, прикмети та традиції

Гороскоп на тиждень 21-27 квітня для всіх знаків Зодіаку: Овни готові до грошей, відгородженість Раків та ігри Козорогів

Показати ще

В метро закликають киян допомагати тільки тим, кого знають. "Краще допоможіть сусіду, в якого хвора дитина, чи бійцю, який повернувся з АТО або його товаришам", - кажуть працівники підземки.