Американська компанія Persistent Surveillance Systems ( "Системи Спостереження Від Яких не сховаєшся") створила унікальну систему спостереження за територією з повітря. Навколо винаходу вже розпалився скандал: правозахисники та активісти впевнені, що спостереження з неба порушує цивільні права і свободи.
Про це повідомляє "Компьютерра".
RSS розглядає свою систему як продовження мережі камер вуличного спостереження, які, до речі, прийнято спеціально позначати, щоб дати громадянам зрозуміти: ведеться спостереження. Зауважимо, компанія-розробник не попереджає нікого про свої дії.
Спочатку "небесне око" будували для боротьби з терористами в Іраку. З дюжини промислових фотокамер високої роздільної здатності зібрали масив полями, що частково перекриваються, написали програмне забезпечення, яке "зшиває" знімки в одну величезну панораму. Все це підвісили до літака "Сессна" й вивели під самі хмари.
Світло з'явиться, але не скрізь: скільки днів знадобиться на відновлення енергосистеми
Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров"
Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Звідти, протягом усього світлового дня (військовий варіант "бачить" і вночі), ведеться жива трансляція в офіс, по кадру в секунду. В полі зору апарату - приблизно 60 квадратних кілометрів території. Це, наприклад, половина міста Балтімора, поліція якого вже співпрацює з PSS.
Читайте також: Німецькі вчені створили мікроскопічну камеру
Роздільна здатність зображення з камер - усього півметра на піксель (фігури людей і автомобілі у вигляді туманних цяток).
Уся інформація зберігається на сервері й аналітики можуть за лічені секунди відновити те, що відбувалося на тій чи іншій вулиці в конкретний момент часу в минулому - і не просто відновити, а й покроково "прокрутити" вперед або назад. Нагадує "вікно в минуле" з фантастичного фільму "Дежа вю".
У штаті RSS поки не вистачає аналітиків, щоб допомогти поліції з кожним тривожним сигналом. Проте перші успіхи вже є - оперативно знайшли злочинця, що застрелив рару лютнього віку на автобусній зупинці в Балтіморі.
Аналітики по відео з камер простежили шлях пішохода, який намагався сховатися після стрілянини. Так вони встановили куди він сховав зброю (задіявши попутно звичайний Google Earth, де вулиці відзняті детально), визначили людину, в будинок якої він заходив (належить подрузі відомого в місті рецидивіста) і, головне, назвали камери вуличного спостереження, в поле зору яких він потрапляв. Перехресний аналіз знімків із камер та встановлення особистості подруги дозволили назвати ім'я підозрюваного й оголосити його в розшук. Пізніше його заарештували.
Читайте також: Ректор одеського ВНЗ погорів на хабарі