Лікарі зазначають, що все більше людей стають жертвами серйозних алергічних реакцій, хоча раніше вони не мали схильності до алергії. Йдеться, зокрема, про алергію на укуси бджіл, яка викликає непритомність і навіть смерть.
Британський бджоляр Девід Паркер, який багато років займався бжолами, до їхніх укусів ставився спокійно, доки одного разу не втратив свідомість через такий укус. Прийшовши до тями, він не звернувся до лікаря, оскільки почувався добре. Але розповів про свою пригоду іншому пасічнику. Колега, вислухавши Девіда, наполіг, щоб він обов'язково звернувся до лікаря, пояснивши це тим, що наступний укус бджоли може стати смертельним.
Не особливо вірячи колезі, скоріше для його заспокоєння, Паркер таки навідався до лікарні, де на нього чекало велике здивування – лікар підтвердив наявність в Девіда серйозної алергічної реакції. Мало того, лікар попередив бджоляра, що його організм може перейти в стан анафілактичного шоку, якщо Паркера ще раз вкусить бджола. Попередивши Девіда, що анафілактичний шок закінчиться смертю, якщо відразу не надати медичну допомогу, лікар виписав йому ліки, які необхідно приймати у випадку нового укусу.
Читайте також Бджоли найчастіше кусають котів у ніс та лапи
Через два тижні ці ліки таки врятували Девіду життя, коли його знову вкусила бджола, і Паркер знову втратив свідомість. Дружина Девіда в той же момент зробила йому укол, врятувавши чоловікові життя – загроза анафілактичного шоку була ліквідована.
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Лікарі пояснюють, що цей різновид алергічної реакції є збоєм в імунній системі, яка помилково приймає алерген за чужого "загарбника". При цьому клітини-господарі (різновид білих кров'яних клітин) вибухають і наповнюють організм хімічними речовинами, включаючи гістамін і триптазу. Це викликає почервоніння шкіри і свербіння, а також набряки дихальних шляхів та проблеми з диханням, що супроводжується різким падінням артеріального тиску. Останнє і викликає непритомність.
Медики зазначають, що саме комахи відповідають за 70% всіх смертей від анафілактичного шоку, тому до них потрібно ставитися з усією серйозністю.