В Україні з'явився мобільний додаток для контролю за якістю ліків.

Про це повідомляє "5 канал".

Програма створена з метою запобігання підробці медичних препаратів.

Як зазначили розробники, зазвичай, шахраї наживаються на пігулках від головного болю, знеболювальних, вітамінах та гормональних препаратах.

За словами засновниці проекту Наталії Гуран, від споживання фальшивих ліків щороку у світі помирає 700 тисяч людей. Одна з найнебезпечніших хвороб в Україні – туберкульоз. У більшості летальних випадків винні, насамперед, неякісні пігулки. Це й стало основною мотивацією для створення стартапу.

Популярні новини зараз

ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись

Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання

Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

Показати ще

Схожий проект уже діє в Сполучених Штатах Америки. Ним користуються понад шість мільйонів людей.

Гуран розповіла, як правильно користуватися мобільним додатком "Ліки контроль".

Спочатку необхідно ввести реєстраційний номер препарату. Програма проаналізує його та видасть інформацію, чи дійсне це реєстраційне посвідчення, чи ні.

Необхідно пам'ятати також, що існують і заборонені серії. Людина має перевірити, що щойно придбана серія - не заборонена. Вона на упаковці переглядає серію та звіряє з інформацією в додатку, чи вона дійсна, чи заборонена.

У програмі також можна переглянути всі копії розпоряджень Держслужби з лікарських препаратів щодо тимчасової або постійної заборони. Мобільний додаток діє за допомогою реєстру Міністерства охорони здоров'я. Нині в програмі зареєстровано майже 13 тисяч лікарських засобів.

Проте більшість людей про такий мобільний додаток знають мало.

Зазначимо, база мобільного додатку поповнюється двічі на добу. У планах розробників залучити до бази якнайбільше державних реєстрів за допомогою Міністерства охорони здоров'я.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.UA", ізраїльські вчені розробляють технологію, яка зможе замінити звичний прийом ліків.